Zamieszanie przed Sejmem. Posłowie Wąsik i Kamiński w centrum

Posłowie Wąsik i Kamiński twierdzą, że mają prawo wejść do Sejmu, jako osoby pełniące funkcje publiczne. Straż Marszałkowska odpiera zarzuty i twierdzi, że działała zgodnie z prawem.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zamieszanie przed Sejmem: Wąsik i Kamiński próbują wejść do parlamentu
Zamieszanie przed Sejmem: Wąsik i Kamiński próbują wejść do parlamentu

7 lutego 2024r, przed Sejmem RP doszło do zamieszania z udziałem posłów Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Obaj politycy, w otoczeniu posłów PiS, próbowali wejść na teren parlamentu. Doszło do przepychanek ze Strażą Marszałkowską, która ostatecznie uniemożliwiła im dostanie się do budynku.

Zamieszanie przed Sejmem

Straż Marszałkowska zaprosiła byłych posłów Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego do biura przepustek, ponieważ ich mandaty wygasły i nie mają prawa wchodzić na teren Sejmu. Jednak politycy PiS nie zgodzili się na to i próbowali przeforsować wejście, co doprowadziło do awantury. Prezes PiS Jarosław Kaczyński oskarżył władzę o działanie w sposób bezprawny i zapowiedział, że kiedyś za to ciężko odpowie.

Komentarz Jarosława Kaczyńskiego

Wąsik i Kamiński twierdzą, że mają prawo do wejścia do Sejmu, jako osoby pełniące funkcje publiczne. Straż Marszałkowska odpiera zarzuty i twierdzi, że działała zgodnie z prawem. Rzecznik prasowy Straży, ppłk. Anna Bąk, poinformowała, że Wąsik i Kamiński zostali poproszeni o okazanie dokumentów tożsamości i legitymacji poselskich, czego odmówili. W związku z tym, Straż Marszałkowska uniemożliwiła im wejście do budynku.

Maciej Wąsik skomentował sytuację, twierdząc, że uniemożliwienie posłom wejścia do Sejmu jest złamaniem prawa i pozbawieniem dużej grupy wyborców reprezentacji. Wąsik ocenił, że „to są rządy autorytarne, zaczęły się rządy autorytarne, posłowie nie mogą wejść do sejmu”.

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, interweniował w sprawie posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którzy nie mogli wejść na teren Sejmu. Rozmowy między Kaczyńskim a strażnikami przebiegały spokojnie. Lider PiS poprosił o pisemne oświadczenie, że strażnicy działają na polecenie marszałka Sejmu. Strażnicy zobowiązali się do przedstawienia takiego dokumentu, aby uniknąć eskalacji konfliktu. Następnie, Jarosław Kaczyński udał się na rozmowy z komendantem Straży Marszałkowskiej.

Zdarzenie natychmiast wywołało burzę w mediach i przestrzeni publicznej. Koalicja rządząca oskarża PiS o próbę siłowego przejęcia kontroli nad Sejmem. Z kolei PiS twierdzi, że obecna władza celowo prowokuje awantury, aby odwrócić uwagę od afer rządowych i cały czas działa w sposób bezprawny.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia