Suzuki Ignis Hybrid

Zapoznaj się z nowym Suzuki Ignis Hybrid – kompaktowym SUV z napędem hybrydowym. Przejedź się nowym Suzuki Ignis Hybrid z napędem hybrydowym i zobacz, jakie możliwości Ci oferuje!

268

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Suzuki Ignis Hybrid małe auto do dużego miasta
Suzuki Ignis Hybrid małe auto do dużego miasta

Suzuki Ignis Hybrid to kompaktowy SUV z napędem hybrydowym, który łączy w sobie silnik benzynowy 1.2 DualJet z silnikiem elektrycznym. Ten model oferuje niskie zużycie paliwa i emisje spalin, a także wysoką zwrotność i komfort jazdy. Pomimo układu miękkiej hybrydy jest bardzo ekonomiczny ze względu na masę poniżej 900kg.

Suzuki Ignis Hybrid małe auto do dużego miasta
Suzuki Ignis Hybrid małe auto którym wszędzie zaparkujesz

Układ napędowy

Suzuki Ignis Hybrid wykorzystuje hybrydowy układ napędowy, który łączy w sobie tradycyjny silnik spalinowy z elektrycznym wspomaganiem. Ignis Hybrid jest wyposażony w benzynowy silnik spalinowy. Dokładne parametry silnika mogą się różnić w zależności od konkretnej wersji pojazdu i rynku docelowego. Silnik spalinowy działa w tandemie z układem elektrycznym, co pozwala na optymalne wykorzystanie mocy i efektywność paliwową.

System Hybrid wykorzystuje technologię ISG (Integrated Starter Generator), która pełni rolę elektrycznego startera oraz generatora. Podczas hamowania lub zwalniania, ISG przekształca energię kinetyczną pojazdu naładując akumulator, co zwiększa efektywność energetyczną. Układ hybrydowy Ignisa zawiera niewielką baterię, w której magazynowana jest energia elektryczna. Bateria jest wykorzystywana do zasilania silnika elektrycznego.

Ignis Hybrid posiada silnik elektryczny, który wspomaga silnik spalinowy podczas przyspieszania lub jazdy w warunkach niskiej prędkości. Silnik elektryczny działa w tandemie z silnikiem spalinowym, co pozwala na oszczędność paliwa i ograniczenie emisji spalin.

Suzuki Ignis Hybrid małe auto do dużego miasta, we wnętrzu panuje minimalizm
Suzuki Ignis Hybrid małe auto do dużego miasta, we wnętrzu panuje minimalizm

Komfort podróżowania

Komfort podróżowania Suzuki Ignisem Hybrid może zależeć od wielu czynników, w tym od indywidualnych preferencji, wersji modelu, dostępnego wyposażenia i innych. Pomimo kompaktowych rozmiarów zewnętrznych, wnętrze Ignisa jest stosunkowo przestronne i funkcjonalne. Komfort siedzeń może zależeć od indywidualnych upodobań, ale ogólnie Suzuki stara się zapewnić ergonomiczne i wygodne siedzenia w swoich modelach.

Zawieszenie Ignisa zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu komfortu podróżowania, zwłaszcza na nierównych nawierzchniach pomimo małej średnicy kół. Dostępność wyposażenia jak klimatyzacja, systemy multimedialne, systemy nawigacyjne czy skórzane obicia, może wpływać na ogólny komfort podróżowania. My określamy go jako dobry pamiętając że jest to bardzo małe auto.

Zalety małych rozmiarów

Ze względu na kompaktowe wymiary, Ignis jest łatwy w manewrowaniu w warunkach miejskich, co może być dodatkowym atutem dla osób ceniących komfort jazdy w zatłoczonych obszarach miejskich. Jeśli będziemy go używać głównie w Warszawie czy podobnym mieście jego zaletą będzie zdolność parkowania. Przy tych manewrach podniesiona pozycja siedząca kierowcy i pasażerów może przyczynić się do lepszej widoczności oraz wygodniejszego wsiadania i wysiadania.

Zawieszenie jest dostosowane do warunków jazdy miejskiej, co przyczynia się do łagodzenia nierówności i wstrząsów. Warto pamiętać, że komfort podróżowania jest kwestią subiektywną, a indywidualne preferencje różnią się w zależności od użytkownika. Przed podjęciem decyzji o zakupie, sugerujemy przetestowanie Ignisa poprzez jazdę próbną, aby ocenić, czy spełnia oczekiwania pod względem komfortu podróżowania.

Bezpieczny zakup Suzuki Ignis Hybrid

Moto Magazyn czyli Bezpieczny Zakup Auta

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

  Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

  Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

  Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

  Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

  Brak postów do wyświetlenia