Jerzy Stuhr kończy z teatrem

192

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jerzy Stuhr
Jerzy Stuhr - ostatni będzie "Geniusz" ?

W ostatni poniedziałek, znany polski aktor, zorganizował niewielką konferencję prasową w warszawskim Teatrze Polonia, gdzie aktualnie trwają ostatnie próby do sztuki, w której bierze udział. To wydarzenie zaskoczyło wielu, gdyż aktor przekazał ważne oświadczenie. Ogłosił swoje pożegnanie z pracą na uczelni oraz decyzję o zaprzestaniu występów teatralnych. Niemniej jednak, pozostawił sobie pewne możliwości w innym obszarze sztuki. Jednak stało się jasne, że Jerzy Stuhr kończy z teatrem.

Jerzy Stuhr kończy z teatrem.

Aktor przez ostatnie kilka miesięcy był praktycznie nieobecny w życiu publicznym z powodu problemów zdrowotnych i kłopotów z prawem. Jednak w ostatnią sobotę udzielił długiego wywiadu w nowym programie „Rozmowy (nie)wygodne”, prowadzonym przez Mariusza Szczygła na antenie TVP Info. Rozmowa ta rozpoczęła się od tematu sztuki Tadeusza Słabodzianka pt. „Geniusz”, w której Stuhr odgrywa główną rolę.

Warto zauważyć, że sam Jerzy Stuhr jest również reżyserem tego spektaklu. W jego opisie można przeczytać, że rola Konstantina Stanisławskiego, którą Stuhr interpretuje, ma być swoistym zwieńczeniem jego artystycznego dorobku. Potwierdził to również na konferencji prasowej dla dziennikarzy, którą zorganizował po zakończeniu przygotowań do sztuki w Teatrze Polonia.

Koniec epoki i „ciągotki filmowe”

Podczas konferencji Stuhr jasno ogłosił, że kończy pracę na uczelni oraz rezygnuje z teatru. Przyznał, że jest za stary na kontynuowanie pracy pedagogicznej. Mówiąc o tym spektaklu, który traktuje jako podsumowanie swojej aktorskiej i pedagogicznej drogi, dodał: „Są młodsi i są nowe metody. A ja przecież innego typu teatru nie umiem. No, może jeszcze oprócz Witkacego (…).”

Pomimo tych deklaracji, Stuhr pozostawił sobie pewną elastyczność w kontekście dalszej działalności artystycznej. Zapewnił, że nie porzuca rzemiosła filmowego, wciąż mając „ciągotki filmowe”. Wypowiadając się w programie Mariusza Szczygła, Jerzy Stuhr wyjawił, że nadal czeka na „wielką rzecz”, taką jak na przykład rola Napoleona.

Decyzje Stuhra o zakończeniu pracy na uczelni oraz w teatrze mogą być zaskakujące, ale wskazują na nowy etap jego kariery artystycznej. Jego zainteresowanie kinem oraz chęć dalszego angażowania się w sztukę w inny sposób sugerują, że aktor wciąż pozostanie aktywny i kreatywny w świecie sztuki.

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia