Skandaliczny transparent na proteście rolników. MSZ reaguje

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało oświadczenie ws. transparentu z prorosyjskimi hasłami.

168

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skandaliczny transparent na proteście rolników. MSZ reaguje
Skandaliczny transparent na proteście rolników. MSZ reaguje

W trakcie wtorkowego protestu rolników na Śląsku pojawił się skandaliczny transparent z napisem „Putin, zrób porządek z Ukrainą i Brukselą, i z naszymi rządzącymi”. Obok znajdowała się flaga ZSRR. Do sprawy odniosło się Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wydając specjalny komunikat.

MSZ potępia skandaliczny transparent

W komunikacie MSZ czytamy, że resort z „najwyższym zaniepokojeniem odnotowuje pojawienie się w trakcie ostatnich blokad rolniczych haseł antyukraińskich oraz wysławiających Władimira Putina i prowadzoną przez niego wojnę”.

Ministerstwo podkreśla, że tego rodzaju działania „stawiają w złym świetle Polskę. Kraj który pierwszy pomógł napadniętej Ukrainie i Polaków – którzy przyjęli ukraińskich uchodźców”. MSZ ocenia, że jest to „próba przejęcia rolniczego ruchu protestacyjnego przez ugrupowania skrajne i nieodpowiedzialne. Być może będące pod wpływem rosyjskiej agentury”.

Resort wzywa organizatorów protestów, by „w imię polskiej racji stanu i szansy realizowania postulatów, które w dużej części są słuszne, sami identyfikowali i eliminowali ze swojego ruchu nielicznych inicjatorów takich i podobnych akcji”.

Rosyjska propaganda wykorzystuje zdjęcia z protestu

Rosyjskie media skwapliwie wykorzystują zdjęcia z protestu rolników w Polsce. Szczególnie przydatny dla reżimowych mediów okazał się transparent z napisem „Putin zrób porządek z Ukrainą i Brukselą”.

Doktor Michał Marek, specjalista do spraw putinowskiej propagandy, ostrzega, że Rosjanie z jednej strony budują przekaz o tym, że Polacy proszą o pomoc ze strony Rosji w walce z „Brukselą” i „polskim reżimem”. Z drugiej strony eksponują informacje o zatrzymaniu rolnika, który trzymał transparent, co ma rzekomo świadczyć o opresyjnym charakterze państwa polskiego.

Rosyjska propaganda skupiła się też na wydarzeniach z granicy polsko-ukraińskiej, gdzie z wagonów na tory wysypywano zboże. Doktor Marek zaznacza, że na protestach mogą cały czas pojawiać się sterowani przez Moskwę prowokatorzy.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie transparentu z wizerunkiem Putina.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów na różne tematy. Od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Satelita ERS-2: Co stanie się po wejściu w atmosferę? – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Utrata władzy przez PIS – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia