NORWESKI SEN Poruszająca historia o miłości, przyjaźni i poszukiwaniu tożsamości

Wątek emigracyjny, walka o tożsamość, a także temat zakazanej miłości stanowią główne elementy fabuły. Film porusza również kwestie akceptacji społecznej i walki o godność w trudnych warunkach życia na emigracji zarobkowej.

280

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Norweski Sen
W roli pierwszoplanowej zagrali Hubert Miłkowski- Robert oraz Karl Bekele Steinland-Ivar

Premiera: 22 Marzec 2024 r.

Norweski reżyser Leiv Devold przedstawia poruszającą historię dziewiętnastoletniego Roberta, który wyrusza do Norwegii, aby pomóc rodzinie spłacić długi. Film „Norweski Sen” ukazuje brutalne realia emigracji zarobkowej, podkreślając równocześnie delikatność uczuć, tożsamości i walki o akceptację.

Hubert Miłkowski w roli Roberta wnikliwie kreuje postać młodego emigranta, który staje w obliczu trudnych wyborów. Pracując w przetwórni łososia, Robert nawiązuje relacje z innymi Polakami, a zwłaszcza z tajemniczym Ivarem (Karl Bekele Steinland). Jednak zanim zacznie odkrywać swoje prawdziwe ja, musi stawić czoła dylematowi – czy ratować rodzinę i zgodzić się na nadużycia pracodawcy, czy dołączyć do Ivara i strajku, dając wyraz solidarności z innymi pracownikami.

Opis producenta podkreśla subtelność uczuć między bohaterami, zestawiając ją z surowym środowiskiem emigracyjnym. Devold ukazuje, że walka o tożsamość niejednokrotnie odbywa się w nieprzychylnym otoczeniu, gdzie brak poszanowania dla praw pracowniczych stawia bohaterów przed trudnymi wyborami.

W obliczu wybuchającego strajku, Robert musi dokonać trudnego wyboru między lojalnością wobec Ivara a solidarnością ze strajkującymi. To dylemat, który odbija się szerokim echem w społeczeństwie i stawia pytania o wartość walki o godność i sprawiedliwość.

Film nie tylko porusza kwestie emigracji zarobkowej, ale również dotyka tematów związanych z tożsamością seksualną i akceptacją społeczną. Hubert Miłkowski, grający główną rolę, podkreśla, że Robert doświadcza konfliktu nie tylko jako imigrant, ale także jako osoba zorientowana seksualnie, co dodaje głębi i wielowymiarowości postaci.

„Dylematy Roberta” to film, który nie tylko porusza serca widzów, ale również skłania do refleksji nad wartościami, jakimi kierujemy się w życiu. Leiv Devold przybliża widzom historię walki o tożsamość, godność i sprawiedliwość, jednocześnie rzucając światło na trudności, z jakimi borykają się emigranci zarobkowi.


Lista Kin Cinema – City

Jeśli jesteś ciekawy, możesz usłyszeć polski zwiastun filmu ” Norweski Sen” reż. Leiv Devold , którego premiera odbędzie w kinach Cinema – City 22 marca 2024 r. Zapraszamy !

Radio BP/Oficjalny Zwiastun/ Trailer nr 1/2024


Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia