Ukraiński drób w Holandii: sprzedawany w Polsce jako holenderski czyli z UE!!!

niebezpieczny drób nafaszerowany antybiotykami z Ukrainy już u nas, w Ukrainie kurczaki powszechnie są szprycowane antybiotykami i mączką kostną niedozwoloną w UE

464

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

niebezpieczny drób z antybiotykami z Ukrainy już u nas
KURCZAK INCOGNITO?!! TAK, niebezpieczny drób z antybiotykami z Ukrainy już u nas

Ukraina jest potentatem w eksporcie drobiu, a głównym odbiorcą tego mięsa jest Holandia. W 2022 roku Holandia importowała ukraiński drób o wartości 252 mln USD, co stanowi więcej niż import do Arabii Saudyjskiej czy innych krajów UE. Obecnie może to być nawet 400 mln USD

Ukraiński drób w Holandii: co kryje się za fasadą?

Co ciekawe, duża część tego drobiu trafia następnie do Polski. Jest to możliwe, ponieważ ukraiński gigant drobiarski MHP, należący do miliardera Jurija Kosiuka, znanego jako „król kurczaka”, posiada firmę w Holandii. Tam drób jest przepakowywany i dystrybuowany na rynki UE w taki sposób, aby konsument nie poznał kraju pochodzenia. Taki proceder pozwala na ukrycie prawdziwego pochodzenia drobiu i brak możliwości zablokowania takiego importu z Holandii czyli z UE do Polski!!! Niebezpieczny drób nafaszerowany antybiotykami z Ukrainy już u nas, gdzie jest SANEPID!!!

Polskie organizacje drobiarskie alarmują, że taka praktyka stwarza nierówną konkurencję. Polscy producenci muszą spełniać rygorystyczne normy UE, co znacząco podraża koszty produkcji. Tymczasem ukraińskie przepisy są mniej restrykcyjne, co pozwala MHP na obniżenie kosztów i oferowanie tańszego produktu. Tym powinien zająć się SANEPID bo sposób hodowli kurczaków w Ukrainie powoduje że są niebezpieczne dla zdrowia. Hormony stresu trafiają do krwi spożywającego. Kupujcie tylko te kurczaki które są na 100% z Polski.

Sytuacja staje się jeszcze bardziej niepokojąca w świetle decyzji Parlamentu Europejskiego o kontynuacji liberalizacji handlu z Ukrainą. Oznacza to, że ukraiński drób będzie nadal mógł swobodnie trafiać na rynek UE, co może doprowadzić do marginalizacji polskich producentów. Co gorsza nasze zdrowie będzie zagrożone!!!!!

Co można zrobić w tej sytuacji?

  • Należy zwiększyć świadomość konsumentów co do pochodzenia drobiu, który kupują. Informacja o kraju pochodzenia powinna być wyraźnie widoczna na opakowaniu.
  • Konieczne jest wyeliminowanie nieuczciwych praktyk polegających na przepakowywaniu drobiu w celu ukrycia jego pochodzenia.
  • Polskie władze powinny podjąć działania na rzecz ochrony polskich producentów przed nieuczciwą konkurencją ze strony Ukrainy.

Sytuacja ukraińskiego drobiu w Holandii jest przykładem problemu, z jakim borykają się producenci rolni w całej UE. Liberalizacja handlu z krajami trzecimi może prowadzić do nieuczciwej konkurencji i marginalizacji lokalnych producentów. Konieczne jest podjęcie działań na rzecz ochrony rynków UE i zapewnienia równych szans dla wszystkich producentów. UWAGA!!! niebezpieczny drób nafaszerowany antybiotykami z Ukrainy już u nas.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia