Tragedia na Morzu Norweskim. Śmigłowiec Sikorsky S-92 rozbił się podczas lotu szkoleniowego.

U wybrzeży Norwegii na wysokości Bergen na Morzu Północnym rozbił się śmigłowiec. Pilot wysłał sygnał SOS, potem kontakt z nim się urwał. Na pokładzie helikoptera było sześć osób, zostały wyciągnięte z wody. Jedna osoba nie żyje.

700

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tragiczny wypadek śmigłowca na Morzu Norweskim.
Tragiczny wypadek śmigłowca na Morzu Norweskim.

Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w tragicznym wypadku śmigłowca Sikorsky S-92, który rozbił się na Morzu Norweskim na południe od Bergen w zachodniej Norwegii. Maszyna, należąca do przedsiębiorstwa Bristow Norge, zajmującego się m.in. transportem między platformami wiertniczymi a stałym lądem, odbywała lot szkoleniowy

Śmigłowiec zniknął z radarów w środę wieczorem, wcześniej pilot nadał sygnał alarmowy. Służby ratunkowe szybko odnalazły i przetransportowały sześć osób – wszystkich członków załogi. Niestety, w nocy ze środy na czwartek potwierdzono śmierć jednej z nich, a pięć pozostałych osób przebywa w szpitalu. Obrażenia jednej określono jako lekkie, pozostali są ranni w różnym stopniu. Norweska państwowa komisja ds. wypadków wszczęła dochodzenie w sprawie przyczyn katastrofy, a służby starają się wydobyć z morza części wraku śmigłowca. W ciągu zaledwie 50 minut od zgłoszenia zaginięcia, śmigłowiec został odnaleziony przez służby ratunkowe.

Natychmiastowe Dochodzenie w Sprawie Bezpieczeństwa Lotów

Norweska państwowa komisja ds. wypadków natychmiast wszczęła dochodzenie w celu ustalenia przyczyn katastrofy. Śledczy skoncentrują się na wyjaśnieniu, dlaczego śmigłowiec Sikorsky S-92, będący jednym z najbezpieczniejszych śmigłowców na świecie, doznał katastrofy podczas rutynowego lotu szkoleniowego.

W wyniku tragicznego zdarzenia, służby ratunkowe nadal pracują nad wydobyciem z morza części wraku śmigłowca. Wsparcie dla rodzin ofiar oraz załogi śmigłowca jest priorytetem, a społeczność lotnicza i morska zgłasza swoje kondolencje oraz solidarność wobec dotkniętych tragedią. Wypadek śmigłowca Sikorsky S-92 to bolesne przypomnienie o niebezpieczeństwach związanych z lotnictwem, nawet w przypadku maszyn uznawanych za najbezpieczniejsze. Norweska społeczność oraz branża lotnicza oczekują na wyniki dochodzenia, aby zrozumieć, co przyczyniło się do tej tragicznej straty i jakie kroki można podjąć, aby podnieść poziom bezpieczeństwa w przyszłości.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia