Praca na końcu świata – naukowcy szukają ochotników

Naukowcy szukają osób chcących pracować na niewielkiej wysepce na Antarktydzie

263

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

praca na końcu świata, góra lodowa na pełnym morzu
praca na końcu świata to pełna wyzwań przygoda życia

Myślisz nie tylko o zdobyciu zatrudnienia, ale także chcesz przeżyć ciekawą przygodę? Może Cię zainteresować praca na końcu świata, do której ochotników szukają brytyjscy naukowcy.

Brytyjska organizacja badawcza Antarctic Heritage Trust (UKAHT) otwiera drzwi do niezwykłej przygody – pracy na wyspie Goudier, znanej również jako Port Lockroy, na Antarktydzie. To miejsce, gdzie jedynymi sąsiadami są tysiące pingwinów, majestatyczne humbaki i ciekawskie wieloryby karłowate.

Twoje obowiązki? Będziesz zarządzać miniaturowym muzeum, prowadzić pocztę i sklep z pamiątkami, a także brać udział w liczeniu pingwinów – cennej pracy badawczej. Brzmi jak spełnienie marzeń dla miłośników przyrody i arktycznych klimatów!

Praca w takim miejscu to nie tylko bajeczne widoki i bliskie spotkania z fauną. To także wyzwanie dla ciała i ducha. Szefowa bazy, Bridie Martin-West, opisuje surowe warunki sanitarne i wszechobecny gwar pingwinów, które mogą doskwierać szczególnie w pierwszych dniach.

Praca na końcu świata – wady i zalety

Wszystkie niedogodności rekompensują z nawiązką inne aspekty życia na antarktycznej wyspie. Niesamowite widoki lodowca, poczucie misji i budowanie więzi z innymi członkami tej niezwykłej społeczności to tylko niektóre z nich.

Czy jesteś gotowy na takie wyzwanie? Rekrutacja do pracy na Port Lockroy jest wymagająca. Kandydaci muszą m.in. wykazać się umiejętnością radzenia sobie w ekstremalnych warunkach i pracy w zespole. Jednym z etapów rekrutacji na to stanowisko jest rozbicie namiotu w rękawicach kuchennych z zawiązanymi oczami – prawdziwe wyzwanie, ale jak widać, nie niemożliwe!

Jeśli czujesz w sobie ducha przygody i pragniesz doświadczyć czegoś zupełnie innego, praca na Antarktydzie może okazać się spełnieniem Twoich marzeń. Więcej informacji znajdziesz na stronie Antarctic Heritage Trust. Nie wahaj się – aplikuj i spróbuj swoich sił w arktycznym raju!

Ciekawe miejsce na odludziu

Praca na końcu świata to przebywanie na odludziu, wśród dzikiej przyrody, a także w towarzystwie pasjonatów tamtejszej flory i fauny. Wyspa Goudier jest wielkości boiska do piłki nożnej. Sezon na Port Lockroy trwa od listopada do marca. W bazie może mieszkać maksymalnie 47 osób. Jej pracownicy są zakwaterowani w prostych, drewnianych chatkach. W wolnym czasie można obserwować zwierzęta, wędrować po okolicy i czytać książki.

Praca na Antarktydzie to nie tylko interesująca przygoda, ale także możliwość przyczynienia się do ochrony tego wyjątkowego miejsca na Ziemi. Wymaga odporności na ekstremalne warunki pogodowe, izolację i monotonię. W zamian pracownicy naukowi, logistyczni i turystyczni są nagradzani pięknymi widokami, możliwością prowadzenia ciekawych badań i szansą poznania środowiska naturalnego. Jeżeli jesteś zainteresowany zatrudnieniem na Antarktydzie, skontaktuj się z jedną z organizacji badawczych prowadzących stacje na tym kontynencie.

Zobacz, jak wygląda jeden dzień pracownika stacji badawczej na Antarktydzie i obejrzyj ten film.

Sprawdź, co zrobić, gdy spotka Cię odmowa wejścia do samolotu z powodu overbookingu.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia