Donald Tusk interweniuje w sprawie Zielonego Ładu. Koniec protestów?

265

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Donald Tusk interweniuje w sprawie Zielonego Ładu. Koniec protestów?
Donald Tusk interweniuje w sprawie Zielonego Ładu. Koniec protestów?

Premier Donald Tusk zapowiedział interwencję w KE w sprawie Zielonego Ładu, czyli unijnego planu stawiającego przed rolnikami szereg ekologicznych wymogów. Polski szef rządu ma gotowe propozycje rewizji zapisów planu, uwzględniające postulaty zgłoszone przez protestujących rolników.

Tusk interweniuje w sprawie Zielonego Ładu

Tusk spotkał się z przedstawicielami rolników w ubiegłym tygodniu, podczas szczytu rolniczego. Premier przyznał, że zapisy Zielonego Ładu nie do końca odpowiadają realnym problemom Unii Europejskiej. Zapowiedział też, że zwróci się do marszałka Sejmu z propozycją uchwały wzywającej Komisję Europejską do nałożenia pełnych sankcji na produkty rolne i żywnościowe z Rosji i Białorusi. Argumentem za tym rozwiązaniem jest m.in. to, że rosyjski i białoruski import destabilizuje unijny rynek rolny.

„Zapisy Zielonego Ładu nie do końca są adekwatne do realnych problemów Unii Europejskiej.” – stwierdził Premier, po konsultacjach z przedstawicielami rolników. Premier Tusk uważa, że Zielony Ład nie uwzględnia specyfiki polskiego rolnictwa i może negatywnie wpłynąć na polską wieś. Wskazuje na potrzebę dostosowania planu do realiów polskich rolników, m.in. poprzez wydłużenie okresu przejściowego na wdrożenie nowych wymogów.

„Spotkałem się z przedstawicielami rolników, wysłuchałem ich postulatów i jestem gotowy je uwzględnić w moich propozycjach dla Komisji Europejskiej.” – Podkreślił Donald Tusk, po szczycie rolniczym. Premier nie podał jednak szczegółów dotyczących swoich propozycji rewizji Zielonego Ładu.

Brak konkretnych zmian w Zielonym Ładzie może doprowadzić do kolejnej blokady rolniczej w Warszawie. Rolnicy zapowiadają kolejny protest na jutro.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia