Ofiara śmiertelna na Nosalu

Ofiara śmiertelna na Nosalu

157

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ofiara śmiertelna na Nosalu.
Ofiara śmiertelna na Nosalu.

Ofiara śmiertelna na Nosalu. Tragedia wydarzyła się w Tatrach na Nosalu. Turystka przypadkiem natknęła się na porzucony plecak w rejonie szlaku, co skłoniło ją do powiadomienia o tym fakcie Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy momentalnie rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Niestety we wtorek 5 marca 2024 roku po południu ratownicy odnaleźli ciało 35-letniego mężczyzny około 40 metrów niżej. Wstępne ustalenia wskazują na upadek z wysokości jako przyczynę śmierci, ale trwa jeszcze ustalanie dokładnej przyczyny śmierci. Służby przy ofierze znalazły także dokumenty dzięki czemu próbują ustalić tożsamości mężczyzny poinformował rzecznik prasowy zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Ofiara śmiertelna na Nosalu – kolejny wypadek

To nie pierwszy taki wypadek na Nosalu. W 2021 roku również z zachodniej strony szczytu, która jest szczególnie niebezpieczna spadła turystka, ale dzięki szybkiej reakcji zespołu ratowników TOPR doznała „tylko” złamania nogi. Nosal choć stosunkowo łatwy do zdobycia szczyt może być niebezpiecznym zwłaszcza w zimowych warunkach. Trasa na szczyt jest dobrze oznaczona, ale należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do wycieczki, w tym o ubiorze dostosowanym do pogody, obuwiu turystycznym i raczkach jeśli jest to konieczne. Należy również zachować ostrożność na szlaku, szczególnie w miejscach stromych i śliskich. Ważne jest, aby nie przeceniać swoich sił i w razie potrzeby zawrócić.

Ofiara śmiertelna na Nosalu – warunki w Tatrach

Tatrzański Park Narodowy podaje, że na szlakach panuje zróżnicowana pokrywa śnieżna, a warunki zależą od pogody, wystawy oraz pory dnia. Np, rano śnieg jest twardy i zmrożony, ale już po południu robi się mokry, grząski i przepadający. Poruszanie się w takich warunkach szczególnie w wyższych partiach Tatr wymaga dużego doświadczenia, a także dobrej oceny sytuacji. Żeby bezpiecznie się poruszać po górach ważny jest też odpowiedni sprzęt zimowy, ale równie ważne jest umiejętne posługiwanie się nim. W komunikacie przeczytamy, że w niektórych partiach szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych panuje wielkie błoto. Jeszcze gdzie indziej znajdziemy ubity śnieg. TPN odradza także wchodzenie na lód na tatrzańskich stawach, który jest cienki.

Pamiętajmy, że góry są piękne, ale niebezpieczne. Zawsze należy zachować ostrożność i szacunek dla przyrody.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o nieznanym obiekcie koło Ostródy

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia