Ojciec Rydzyk kontra Rafako

Terminy wezwania do zapłaty minęły w lutym, a w przypadku braku uregulowania płatności, Rafako zamierza skierować sprawę do sądu. Kasa, modlitwa i zdrowy rozsądek.

592

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ojciec Rydzyk kontra Rafako
Ojciec Rydzyk kontra Rafako czyli modlitwa kontra niezapłacone faktury

Szereg niezgodności z ustaleniami i zaangażowaniem Rafako w budowę Muzeum doprowadziły do konfliktu. Spór pomiędzy prezesem Rafako a Ojcem Rydzykiem przybiera na sile i pewnie zakończy się w sądzie. Ojciec Rydzyk kontra Rafako czyli niezapłacone faktury.

Nasila się konflikt w związku z budową Muzeum „Pamięci i Tożsamości”

Konflikt pomiędzy Fundacją Lux Veritatis, kierowaną przez o. Tadeusza Rydzyka, a firmą Rafako nasila się w związku z budową Muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Sytuacja stała się szczególnie napięta po zerwaniu umowy przez fundację po ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych i zmianie zarządu w Rafako. Spółka domaga się teraz od o. Rydzyka 25,5 mln złotych z tytułu całego przysługującego jej wynagrodzenia z umowy budowy muzeum.

Terminy wezwania do zapłaty minęły w lutym, a w przypadku braku uregulowania płatności, Rafako zamierza skierować sprawę do sądu. Robert Kuraszkiewicz, nowo wybrany prezes Rafako, ujawnił praktyki rzekomo stosowane przez współpracowników o. Rydzyka w trakcie budowy muzeum. W relacji Kuraszkiewicza, fundacja nie odbierała dokumentacji, a zarzuty o braku profesjonalizmu Rafako argumentowano otrzymaniem „zalanych dokumentów”, choć nie zgłoszono reklamacji ani nie skonsultowano się z firmą kurierską.

Nowy prezes Rafako stawia twarde żądania nie zważając na duchowość ojca Rydzyka

Dodatkowo, prezes Rafako opowiada o absurdalnych sytuacjach, takich jak zaproszenie ekipy Rafako na spotkanie przez muzeum o godzinie 23, które okazało się bezcelowe, ponieważ z fundacji nie pojawiła się osoba kompetentna. Takie działania zaprowadzą strony przed sąd powszechny.

Fundacja Lux Veritatis odpowiedziała, nazywając słowa prezesa Rafako „kłamstwem” i „oszczerstwem”. Twierdzi, że nie ma żadnej umowy z Rafako i nie otrzymała żadnego wezwania do zapłaty. Konflikt między obiema stronami dotyczy także wcześniejszej ugody, która została zawarta po zakończeniu umowy na budowę muzeum, a teraz jest kwestionowana przez zarząd Rafako. Ojciec Rydzyk kontra Rafako, kiedy komornik?

—————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

zapraszamy do Kulinarnej Nawigacji z Jarosławem Uścińskim

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia