Przybił do portu w Niemczech statek z Chin z tanimi autami elektrycznymi.

Ekspansja chińskich elektryków stawia przed Europą wyzwania, ale też otwiera nowe możliwości. Konieczne jest wypracowanie strategii, która zapewni uczciwą konkurencję i ochronę europejskiego rynku, a jednocześnie wykorzysta potencjał chińskich innowacji i technologii. NCAP znokautuje je?

478

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

naftoport gospodarka morska, statek z holownikiem, Flota handlowa
Ograniczenie dostępności rosyjskiej ropy naftowej dla indyjskich rafinerii prowadzi do zmniejszenia liczby jednostek dostarczających ten surowiec

Europejski rynek motoryzacyjny stoi w obliczu fali tanich elektryków z Chin. Pierwszy transport 3 tys. aut dotarł do Niemiec, a to dopiero początek ekspansji chińskich marek, za którą stoi plan Xi Jinpinga. To początek końca niemieckiej motoryzacji wywołanej przez wymuszenie ze strony producentów ustawy o elektromobilności. To dopiero pierwszy statek z Chin z autami, będzie ich więcej.

Chcieli zelektryfikować Europę i zarobić krocie to teraz Chińczycy to zrobią za nich

Producenci aut w Niemczech mieli dominującą pozycję na rynku, chcieli jeszcze więcej. Wymyślili sztucznie zmierzch aut spalinowych więc najpierw weszła Tesla a teraz Chińczycy ze swoimi EV. Ceny lecą na łeb, na szyję więc wszyscy stracą. Najbardziej stracą kierowcy i ich rodziny, Czymu? Czy ktoś widział testy zderzeniowe chińskich samochodów? Czyste szaleństwo.

Mimo to Chińczycy stopniowo zwiększają sprzedaż aut elektrycznych w Europie, a ich udział w rynku ma wzrosnąć do 15% w 2025 roku. Producenci z Państwa Środka wykorzystują technologiczny i produkcyjny know-how zdobyty dzięki współpracy z europejskimi firmami. Na polskim rynku pojawiły się już marki takie jak Maxus, Nio, Seres, Skywell czy LEVC, a wkrótce dołączą do nich Voyah, MG, BAIC i Hongqi.

Cena czyni cuda choć zdrowie jest bezcenne nie wspomnę o życiu – statek z Chin z motoryzacyjną DŻUMĄ

Tańsze o 20% chińskie auta elektryczne, w połączeniu z programami dopłat w UE, stają się atrakcyjną alternatywą dla europejskich konsumentów. Komisja Europejska otwiera dochodzenie w sprawie chińskiej konkurencji, ponieważ obawia się „wyścigu w stronę dna” w kwestii jakości i bezpieczeństwa. Ursula von der Leyen, szefowa KE, podkreśla, że Europa jest otwarta na konkurencję, ale nie na „zaburzenia” ze strony Chin.

Na polskim rynku chińskie auta elektryczne są już dostępne. Przykładem jest miejski hatchback MG4 za 124,2 tys. zł, rodzinny SUV Euniq6 za 135,5 tys. zł, czy kompaktowy crossover Seres 3 za 187,5 tys. zł.

Ekspansja chińskich elektryków stawia przed Europą wyzwania, ale też otwiera nowe możliwości. Konieczne jest wypracowanie strategii, która zapewni uczciwą konkurencję i ochronę europejskiego rynku, a jednocześnie wykorzysta potencjał chińskich innowacji i technologii.

———————

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia