Nowoczesny statek zbudowany w Polsce, hybryda z żaglami ssącymi eSAILs

Hiszpańscy inżynierowie stworzyli innowacyjny system napędu dla statków, który łączy dwa uzupełniające się rozwiązania: skrzydlate żagle i eSAIL.

164

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

esails żagiel ssący
esails żagiel ssący - hybryda morska

Statek „Ville de Bordeaux” to nie lada gratka dla miłośników innowacji w transporcie morskim. Ten należący do armatora Louis Dreyfus Armateurs i czarterowany przez Airbusa kolos został wyposażony w żagle eSAILs firmy bound4blue, co stanowi przełomowy moment dla całej branży.

hybryda z żaglami ssącymi eSAILs to ekologia zaawansowana technologicznie

Wyobraź sobie żagle, które generują od sześciu do siedmiu razy większą siłę nośną niż tradycyjne! To właśnie oferuje technologia eSAILs®, wykorzystująca system zasysania powietrza, by zmaksymalizować wydajność. Efekt? Mniejsze zużycie paliwa i emisja CO2 – nawet o połowę!

Montaż żagli eSAILs® na „Ville de Bordeaux” przebiegł sprawnie w Gdańskiej Stoczni Remontowej SA. Statek już wyruszył w swój dziewiczy rejs z nowymi żaglami, transportując komponenty samolotów Airbusa z Europy do USA. Innowacja niesie ze sobą nie tylko korzyści dla środowiska, ale i biznesu. Mniejsze emisje CO2 oznaczają ochronę środowiska naturalnego, a oszczędność paliwa i obniżenie kosztów transportu to kluczowy czynnik dla firm dbających o zrównoważony rozwój.

Przyszłość transportu morskiego rysuje się w zielonych barwach, a eSAILs to tylko jeden z przykładów rewolucjonizujących tę branżę technologii. Coraz więcej firm stawia na ekologiczne rozwiązania, a statki z napędem hybrydowym lub żaglami wspomaganymi wiatrem stają się coraz powszechniejsze. To dobry znak dla naszej planety i przyszłości transportu morskiego.

Jak to działa, eSAILs czyli żagiel ssący

„Ville de Bordeaux” z żaglami eSAILs® to ważny krok w kierunku dekarbonizacji transportu morskiego. Nowoczesne technologie dają nadzieję na czystszy i bardziej zrównoważony transport, a statek ten jest tego doskonałym przykładem.

Statek „Ville de Bordeaux” z żaglami eSAILs® to symbol innowacji i zrównoważonego rozwoju w transporcie morskim. Nowoczesne technologie dają nadzieję na czystszy i bardziej przyjazny dla środowiska transport, a ten statek jest tego doskonałym przykładem.

Hiszpańscy inżynierowie stworzyli innowacyjny system napędu dla statków, który łączy dwa uzupełniające się rozwiązania: skrzydlate żagle i eSAILs.

Skrzydlate żagle wyglądają jak skrzydła samolotu i działają na tych samych zasadach aerodynamiki. Są składane, co pozwala na oszczędność miejsca na pokładzie i automatycznie dostosowują się do kierunku wiatru.

eSAIL:

  • Posiada specjalny mechanizm ssący, który wciąga wiatr podczas ruchu statku.
  • Zmniejsza turbulencje i zapewnia optymalny przepływ powietrza wokół żagla.
  • Generuje ogromną siłę nośną przy minimalnym oporze.

Zalety:

  • Zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 40%.
  • Gwarancja zwrotu kosztów w ciągu 5 lat.
  • Niskie koszty konserwacji.
  • Odporność na wysokie obciążenia, słoną wodę morską, wilgoć i temperatury.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

zapraszamy do Kulinarnej Nawigacji

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia