35-latek aresztowany za zabójstwo w Chojnicach

W Chojnicach 35-letni mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące pod zarzutem zabójstwa 68-latka. Do zbrodni doszło w piątek 8 marca w domu jednorodzinnym.

137

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

35-latek aresztowany za zabójstwo w Chojnicach
35-latek aresztowany za zabójstwo w Chojnicach

35-latek trafił do aresztu w Chojnicach na trzy miesiące. Jest podejrzany o zabójstwo 68-latka, do którego doszło w piątek 8 marca w jednym z domów jednorodzinnych. Zwłoki pokrzywdzonego 68-latka odkryła właścicielka gospodarstwa.

Wg. Prok. Mirosława Orłowskiego z Prokuratury Rejonowej w Chojnicach, podczas nieobecności właścicielki, poszkodowany zajmował się pracami dekarskimi na dachu jednego z budynków znajdującego się na posesji.

Aresztowany za zabójstwo w Chojnicach

Według prokuratury, 35-latek, który wynajmował pokój na terenie tej posesji, zadał 68-latkowi liczne rany tłuczone tępym narzędziem. Analiza zebranych materiałów dowodowych prowadzi do wniosku, że 35-letni mężczyzna jest sprawcą zbrodni.

„W trakcie szczegółowych oględzin na ciele pokrzywdzonego ujawniliśmy szereg ran tłuczonych, w szczególności w okolicach głowy, zadanych najprawdopodobniej jakimś tępym narzędziem” – poinformował w sobotę prokurator Prokuratury Rejonowej w Chojnicach Mirosław Orłowski.

Po zabójstwie sprawca uciekł z miejsca zdarzenia samochodem swojej ofiary. Kilka godzin później samochód ten został odnaleziony w powiecie kościerskim, a sam podejrzany został zatrzymany w Gdyni. Nie przyznał się do zarzutu zabójstwa i odmówił wyjaśnień. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, a sąd w pełni go uwzględnił.

Śledztwo w toku

W poniedziałek odbędą się oględziny zewnętrzne i sekcja zwłok, które mają ustalić bezpośrednią przyczynę zgonu 68-latka. „W poniedziałek będziemy wiedzieli co było bezpośrednią przyczyną zgonu pokrzywdzonego i jaki był mechanizm prowadzący do jego zgonu” – zaznaczył prokurator. Nadal nie wiadomo, jaki był motyw zbrodni.

Sprawcy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia