Historyk uprowadzony w Gazie

Historyk uprowadzony w Gazie

116

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Historyk uprowadzony w Gazie
Historyk uprowadzony w Gazie

Historyk uprowadzony w Gazie. W niedzielę 10 marca Hamas poinformował, że nie żyje polsko-izraelski historyk Alex Dancyg. Z kolei Syn Dancyga twierdzi, że nie wierzy w śmierć ojca powiedział w rozmowie z TVN. Wiadomo natomiast, że Hamas toczy wojnę z Izraelem i to on jest w tym przypadku agresorem. To powoduje, że informacje podane przez Hamas trzeba traktować z przymrużeniem oka. W związku z tym mamy niejasną sytuację tym bardziej, że rzecznik polskiego MSZ podaje jakoby służby izraelskie nie potwierdzały informacji.

Historyk uprowadzony w Gazie – służby izraelskie zaprzeczają

The flag of Israel in Yad LaShiryon, Latrun, Israel.דגל ישראל ב”יד לשריון”, לטרון, ישראל

W minioną niedzielę zbrojne skrzydło Hamasu Al Kassam podał, że nie żyje uprowadzony historyk polsko-żydowski Alex Dancyg. Hamas poinformował, że uczony zginął podczas bombardowań przez wojska izraelskie w Strefie Gazy 7 października zeszłego roku. Organizacja terrorystyczna Hamas twierdzi, że historyk był w grupie siedmiu osób, które zginęły podczas izraelskich nalotów. Tymczasem rodzina uprowadzonego informuje, że wierzy tylko w oficjalne informacje podane przez służby izraelskie, które ich nie potwierdzają. W rozmowie z „Faktami” TVN syn historyka Juwal Dancyg podkreśla, że nie ufa za grosz Hamasowi w tej i każdej innej kwestii.

Historyk uprowadzony w Gazie – polskie MSZ

Polskie Ministerstwo spraw zagranicznych również bada sprawę. Z informacji podanych przez stronę izraelską nie możemy potwierdzić śmierci pana Dancyga powiedział Polskiemu Radiu rzecznik MSZ Paweł Wroński. Sytuacja jest nieprzewidywalna i trudno coś dokładnie w tej chwili ustalić. Polskie służby pracują nad potwierdzeniem tych informacji jednakże Wroński chcę podkreślić, że na Bliskim Wschodzie panuje wojna, a informację o śmierci Dancyga podał Hamas, który go porwał dodaje.

Historyk uprowadzony w Gazie – Alex Dancyg

Alex Dancyg urodził się w Polsce po II Wojnie Światowej w 1948 roku. polsko-izraelski historyk Alex Dancyg to wieloletni współpracownik Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem. Historyk prowadził wykłady dla izraelskich przewodników pilotujących grupy młodzieży po Polsce. W 2007 roku odznaczono go Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o znalezieniu ciała Antonina Hajka

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia