Zatrucie Mięsem Żółwia Morskiego pociąga za sobą śmierć dziewięciu osób

Zatrważające wieści dochodzą z Zanzibaru, gdzie dziewięć osób, w tym osiem dzieci, straciło życie w wyniku zatrucia mięsem żółwia morskiego. Władze poinformowały również o hospitalizacji 78 innych osób w związku z tym incydentem.

288

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

żółw morski
Mięso żółwia morskiego jest często uważane za delikates w niektórych regionach świata

Koszmar na Zanzibarze to tragiczne wydarzenie, które wstrząsnęło archipelagiem. Dziewięć osób, w tym ośmioro dzieci, zmarło w wyniku zatrucia mięsem żółwia morskiego na wyspie Pemba w archipelagu Zanzibar. Lokalne władze donoszą, że 78 innych osób trafiło do szpitali w wyniku tego zatrucia. Mięso żółwia morskiego jest tam uważane za przysmak, ale niestety w tym przypadku przyniosło tragiczne skutki.

Silna toksyna nie ma antidotum

Chelonitoksyzm, to wstrząs spowodowany spożyciem mięsa żółwia, to rzadki rodzaj zatrucia pokarmowego. Niestety, nie istnieje antidotum na tę chorobę. Pacjentom można jedynie zaoferować leczenie wspomagające. Objawy chelonitoksyzmu obejmują problemy żołądkowo-jelitowe oraz toksyczność neurologiczną, wątrobową i nerkową. Testy laboratoryjne potwierdziły, że wszystkie osoby dotknięte chorobą zjadły mięso żółwia we wtorek. Oficer medyczny dystryktu Mkoani Haji Bakari poinformował, że dorosła kobieta, która zmarła w piątek, była matką jednego z dzieci, które również nie przeżyły zatrucia.

Apel do turystów

W odpowiedzi na tę tragedię władze Zanzibaru, będącego półautonomicznym regionem Tanzanii, wysłały na archipelag zespół ds. zarządzania kryzysowego. Jednostką kieruje Hamza Hassan Juma. Mieszkańcy i turyści zostali wezwani do unikania spożywania mięsa żółwi. To smutne wydarzenie stanowi przypomnienie o konieczności ostrożności w wyborze pokarmów, zwłaszcza w rejonach, gdzie pewne potrawy mogą być niebezpieczne.Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia