Komisja ds. Pegasusa wezwała J. Kaczyńskiego do złożenia zeznań.

"Wiceprzewodniczący komisji ds. Pegasusa, Tomasz Trela, ostro komentuje przesłuchanie prezesa PiS, J. Kaczyńskiego. Choć mogłoby być inaczej, Trela nie sięga po cytaty jego brata, Lecha, dotyczące podsłuchów. Jednak zapowiada, że gdy zeznania zostaną zweryfikowane, Kaczyński może mieć poważne problemy.

174

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jarosław Kaczyński o Kamińskim i Wąsiku: " To dobrzy kandydaci"
Jarosław Kaczyński o Kamińskim i Wąsiku: " To dobrzy kandydaci"

J. Kaczyński stanął przed komisją ds. Pegasusa, gdzie wiceprzewodniczący T. Trela skomentował, że gdyby chciał go zdenerwować, cytowałby wypowiedzi jego brata Lecha na temat podsłuchów, jednakże nie zniżył się do takiego poziomu. Trela dodatkowo ostrzegł, że gdy zeznania zostaną zweryfikowane, Kaczyński będzie miał kłopoty, nie pomogą mu nawet żadne anegdoty o naleśnikach. Echa piątkowego przesłuchania prezesa PiS przed komisją wciąż nie milkną. Dochodziło tam do ostrej wymiany zdań między członkami komisji a Kaczyńskim. Dariusz Ociepa, prowadzący program „Graffiti”, zapytał Trelę o to przesłuchanie. Trela odpowiedział, że gdyby miał na celu obrażenie Kaczyńskiego, cytowałby jego brata Lecha na temat podsłuchów. Jednakże nie zdecydował się na takie posunięcie. Zauważył również, że Kaczyński kilkakrotnie wprowadzał w błąd, raz twierdząc, że nie rozmawiał, a potem przyznając się do rozmów. Dodatkowo Trela zaznaczył, że Kaczyński zapomniał o swojej przeszłości dwukrotnego wicepremiera, co może mieć wpływ na ocenę jego zeznań.

„żaden naleśnik mu nie pomoże”

Wiceprzewodniczący komisji ds. Pegasusa, Tomasz Trela, zapowiedział, że gdy komisja zweryfikuje zeznania J. Kaczyńskiego przy użyciu innych dokumentów, to prezes PiS będzie miał poważne problemy, nawet „żaden naleśnik mu nie pomoże”. Trela ujawnił, że Kaczyńskiemu zależało na wprowadzeniu zamieszania i odroczeniu przesłuchania, ale jego plan się nie powiódł. Dodał, że po wczorajszym spotkaniu wewnątrz komisji wszystkie nieprawidłowości zostały wyeliminowane, a Magdalena Sroka nadal pełni funkcję przewodniczącej bez zagrożenia dla jej pozycji.

W odpowiedzi na pytanie o przesłuchanie Zbigniewa Ziobry przed komisją. Trela potwierdził swoje poparcie dla takiego posunięcia, jednak zaznaczył, że najpierw zostanie przesłuchany Michał Woś, który pojawi się przed komisją w środę.

Podsumowanie pierwszych 100 dni rządu Tuska. Ocena i perspektywy wiceprzewodniczącego Lewicy.

Wiceprzewodniczący Lewicy, Tomasz Trela, wyraził pozytywną opinię na temat pierwszych 100 dni rządu Donalda Tuska, wystawiając mu piątkę. Podkreślił, że wspiera ten rząd, ponieważ jest to jego rząd, i zaznaczył, że realizowane są obietnice wyborcze. Trela zauważył, że mimo że nie wszystko zostało zrealizowane w ciągu tych 100 dni. Jstnieje różnica w jakości i sposobie zarządzania, co zdaniem ludzi jest widoczne. Wskazał trzy największe sukcesy: podwyżki dla strefy budżetowej, odblokowanie środków z UE oraz uregulowanie kwestii in vitro, które są symbolem możliwości realizacji obietnic. Unikał mówienia o porażkach rządu, ale zaznaczył, że brak dyskusji na temat liberalizacji prawa aborcyjnego jest porażką parlamentu, nie rządu.

W odniesieniu do protestów rolników, Trela wyraził szacunek dla nich, ale zauważył, że niektóre kwestie wymagają czasu i rozmów z UE. Wyraził chęć zakończenia protestów, jednakże zasugerował, że niektórzy inspiratorzy protestów robią wszystko, by uniknąć ich zakończenia. Trela potępił wyrzucenie obornika przed domem marszałka Szymona Hołowni, określając to jako niegodziwość, chociaż wyraził solidarność w tej kwestii.

W kontekście Szymona Hołowni, Trela zauważył jego wątpliwości w kwestiach praw kobiet i stwierdził, że obecnie popełnia błędy. Nie potrafiąc wyrazić jasno swojego stanowiska. Jeśli dziś odbyłoby się głosowanie nad jego wyborem na marszałka Sejmu. Trela przyznał, że mocno zastanowiłby się nad swoim głosem i że jego klub musiałby go przekonać w tej sprawie. Na koniec, Trela wspomniał o rozmowach z ministrem Katarzyną Kotulą na temat projektu dotyczącego związków partnerskich. Projekt, który przeszedł przez wiele konsultacji, jest teraz przedmiotem rozmów między klubami, a jeśli te zakończą się pomyślnie, projekt zostanie przedstawiony w parlamencie w kwietniu.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia