Najbardziej rygorystyczne normy emisji spalin w historii USA

Jak pokazują europejskie doświadczenia, elektro-kalkulacje są oderwane od rzeczywistości, a Joe Biden pomaga Trumpowi wygrać w nadchodzących wyborach.

168

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

normy emisji spalin - przed willą stoi zaparkowany, krwisto czerwony pickup, Dodge Ram Trx. Za krótką dwuosobową kabiną znajduje się paka, duże terenowe opony.

Prezydent Joe Biden ogłosił najbardziej rygorystyczne regulacje dotyczące emisji spalin pojazdów, jakie kiedykolwiek wprowadzono w USA, w celu przyspieszenia przejścia przemysłu motoryzacyjnego na produkcję samochodów elektrycznych. Najbardziej rygorystyczne normy emisji spalin

Powody wprowadzenia nowych norm emisji spalin

Celem jest, aby do 2032 roku 56% wszystkich nowych pojazdów sprzedawanych w USA było elektrycznych, byłby to ogromny wzrost w porównaniu z obecnymi poziomami. Administracja Bidena twierdzi, że dramatycznie zmniejszy emisję gazów cieplarnianych, a regulacja ogłoszona w środę zapobiegnie emisji 7 miliardów ton dwutlenku węgla w ciągu najbliższych 30 lat, według Agencji Ochrony Środowiska. Nowe przepisy coraz bardziej zaostrzają normy emisji pojazdów, z klei producentom samochodów, którzy nie spełnią nowych standardów, grożą surowe kary. Firmy nadal będą mogły produkować pojazdy napędzane benzyną, pod warunkiem, że będą stanowiły one malejący procent ich całkowitej oferty produktowej. USA podejmują bardziej umiarkowane podejście niż Unia Europejska i Wielka Brytania, które od 2035 roku zakazują sprzedaży samochodów spalinowych. Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak ogłosił w zeszłym roku, że opóźnia brytyjski zakaz o pięć lat od pierwotnego terminu, którym był rok 2030.

Amerykański przemysł samochodowy wskazał na wolniejszy wzrost sprzedaży pojazdów elektrycznych (BEV), sprzeciwiając się projektowi przepisów z zeszłego roku, który zapewniłby, że takie pojazdy stanowiłyby 67% wszystkich nowych samochodów sprzedanych w 2032 roku. W ubiegłym roku BEV stanowiły mniej niż 8% wszystkich sprzedanych nowych samochodów. Sojusz na rzecz Innowacji Motoryzacyjnych, grupa handlowa reprezentująca przemysł motoryzacyjny, przystała na wolniejsze tempo wdrażania, ale stwierdziła, że cel jest nadal “niezwykle ambitny”. Grupy ekologiczne ogólnie przyjęły środek z zadowoleniem, chociaż niektórzy aktywiści wyrazili rozczarowanie, że nie jest on silniejszy. Jednak przepisy te prawdopodobnie spotkają się z wyzwaniami prawnymi ze strony przemysłu naftowego i stanów kierowanych przez Republikanów. Ostatecznie może to zostać rozstrzygnięte przez Sąd Najwyższy.

Nowe regulacje mogą pomóc Donaldowi Trumpowi w drodze do prezydentury

Polityka ta podkreśla dylemat, przed którym stoi Biden, ubiegający się o reelekcję przeciwko swojemu republikańskiemu rywalowi, Donaldowi Trumpowi. Prezydent stara się pozyskać pracowników przemysłu samochodowego w potencjalnie kluczowym stanie Michigan, jednocześnie podejmując kroki w celu zwalczania zmian klimatycznych, kluczowej kwestii dla wielu Demokratów. Donald Trump zobowiązał się, że jeśli wygra w listopadzie, cofnie regulacje środowiskowe wprowadzone przez prezydenta Bidena. Rzeczniczka kampanii Trumpa, Karoline Leavitt, powiedziała, że przepisy “zmuszą Amerykanów do kupowania ultra-drogich samochodów, których nie chcą i na które ich nie stać, jednocześnie niszcząc amerykański przemysł motoryzacyjny”. Według publikacji branżowej Kelly Blue Book, średnia cena sprzedaży BEV wynosiła w zeszłym roku około 53 500 dolarów, to o około 5 000 dolarów więcej niż samochodu napędzanego benzyną, przy średniej rocznej pensji wynoszącej w USA, około 59 000 dolarów.

Republikański Spiker Izby Reprezentantów, Mike Johnson, również skrytykował politykę jako “kolejną radykalną, antyenergetyczną krucjatę, która ograniczy wybór konsumentów, podniesie koszty życia amerykańskich rodzin i zniszczy rodzimych producentów samochodów”.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia