Borówka GIGANT, największy owoc borówki amerykańskiej wpisany do Księgi Rekordów

"Eterna jako odmiana ma naprawdę wspaniały smak i niezmiennie duże owoce. Kiedy zerwaliśmy tę, było prawdopodobnie około 20 innych jagód o podobnej wielkości" – powiedział Hocking w oświadczeniu

171

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Poznaj olbrzymią jagodę - borówkę gigant, która zyskała wpis do Księgi Rekordów
zobacz borówkę gigant, która zyskała wpis do Księgi Rekordów

Gigantyczna jagoda, która waży aż 20,4 grama, borówka gigant została oficjalnie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa w tym tygodniu. To o 4,2g więcej od poprzedniego rekordu.

Borówka GIGANT z Australii

Owoc został zerwany 13 listopada, a rekord najcięższej jagody został potwierdzony w tym tygodniu. Jak poinformował w piątek rzecznik Guinness World Records.

Rekordowa jagoda mierzyła 39,31 milimetra średnicy, czyli mniej więcej tyle, co piłeczka do tenisa stołowego. Została wyhodowana w Corindi w Nowej Południowej Walii w Australii przez pracowników firmy Costa Group, zajmującej się uprawą jagód. Pochodzi z odmiany Eterna, która według starszego ogrodnika Brada Hockinga, jest znana z dużych owoców. Ma chrupiącą konsystencję i długi okres trwałości, jak podano we wtorkowym oświadczeniu firmy. Borówka amerykańska jest najchętniej hodowaną jagodą.

„Eterna jako odmiana ma naprawdę wspaniały smak i niezmiennie duże owoce. Kiedy zerwaliśmy tę, było prawdopodobnie około 20 innych jagód o podobnej wielkości” – powiedział Hocking w oświadczeniu. Poprzedni rekord na najcięższą jagodę należał do 16,20-gramowej jagody wyhodowanej w Australii Zachodniej w 2020 roku. Według Costa, która opracowuje nowe odmiany jagód, które można uprawiać w różnych warunkach Eterna jest największą odmianą.

„To naprawdę wspaniały fragment owocu” – powiedział Hocking w oświadczeniu. „Chociaż owoc jest duży, nie ma absolutnie żadnego kompromisu w kwestii jakości czy smaku. Jak można by się spodziewać podczas tworzenia najwyższej jakości odmiany jagód tu się nic nie zmienia”.

Owoce z Księgi Rekordów

Inne godne uwagi owoce, które pojawiają się w Księdze Rekordów Guinnessa, to truskawka ważąca 289 gramów, wyhodowana przez izraelskiego rolnika Chahi Ariela, która zdobyła rekord najcięższej truskawki na świecie w lutym 2022 roku.

truskawka gigant
truskawka gigant

A w sierpniu 2019 roku gigantyczny grejpfrut pobił dwa rekordy i stał się najcięższym i największym grejpfrutem na świecie pod względem obwodu. Ważył ponad 7 funtów 14 uncji i mierzył 28,75 cala, czyli mniej więcej tyle, co standardowa piłka do koszykówki i ważył tyle co niemowlę lub chihuahua.

————————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia