Złoto Pucharu Świata dla polskich gimnastyczek artystycznych

Po raz kolejny reprezentacja polskich gimnastyczek, pokazała drzemiący w niej potencjał.

177

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Złoto Pucharu Świata - zespół polskich gimnastyczek w czerwonych strojach, z kolorowymi wstążkami w rękach wychodzi na scenę. Granatowe tło.
(foto:pzg.pl)

Podczas trwającego w Grecji Pucharu Świata w gimnastyce artystycznej, w ateńskim Paleo Faliro, nasza reprezentacja okazała się bezkonkurencyjna w swojej dyscyplinie. Złoto Pucharu Świata

To one zdobyły Złoto Pucharu Świata

Zespół poprowadziła do zwycięstwa trenerka Inga Buczyńska, panie zwyciężyły podczas finału układu z trzema wstążkami oraz dwiema piłkami. W składzie znalazły się Małgorzata Roszatycka MKS Pogoń Szczecin, Milena Górska UKS PM Syrena Warszawa, Madoka Przybylska UKS Irina Warszawa, Julia Wojciechowska KSGA Legion Warszawa, Magdalena Szewczuk z UKS PM Syrena Warszawa i Mariia Balakina. Panie zwyciężyły podczas finału układu z trzema wstążkami oraz dwiema piłkami. 

Na dalszych miejscach znalazły się drużyny Włoch, Chin, Brazylii, Japonii oraz Bułgarii. To nie koniec dobrych wieści, otóż za układ z obręczą Liliana Lewińska, zdobyła brązowy medal Pucharu Świata.

Wszyscy kibicujący naszym gimnastyczkom wiedzą doskonale, że nie jest to pierwszy sukces naszego zespołu na arenie międzynarodowej. Dokładnie w tym samym zestawieniu, w kwietniu 2023, nasza drużyna zdobyła swój pierwszy złoty medal Pucharu Świata, a w trakcie marcowej inauguracji Pucharu Świata ich łupem padł brąz za układ z pięcioma obręczami. 

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia