Blokada magazynu centralnego Kauflandu w Wielki Piątek

Blokada magazynu centralnego Kauflandu w Wielki Piątek zaplanowano na (29 marca) i będzie to droga krajowa 74 (DK 74) w Rokszycach pod Piotrkowem Trybunalskim od 8:00 do 22:00

209

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Blokada magazynu centralnego Kauflandu w Wielki Piątek
Blokada magazynu centralnego Kauflandu w Wielki Piątek

W Wielki Piątek Związkowcy z OPZZ Konfederacja Pracy w Kaufland Polska zapowiedzieli blokadę drogi krajowej prowadzącej do magazynu centralnego Kauflandu. Celem manifestacji będzie zwrócenie uwagi na łamanie praw człowieka przez spółkę Kaufland Polska Markety, a także przeciwko wprowadzeniu niedziel handlowych. Blokadę i demonstrację zaplanowano na Wielki Piątek (29 marca) i będzie to droga krajowa 74 (DK 74), przy magazynie centralnym Kauflandu w Rokszycach pod Piotrkowem Trybunalskim.

Blokada magazynu centralnego Kauflandu – Komunikat na profilu facebooka OPZZ Konfederacji Pracy w Kauflandzie.

„Obecnie jesteśmy już w drugim sporze zbiorowym z postulatem o przyznanie dodatków stażowych. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyznaczyła mediatora do rozmów, bo wcześniej Zarząd Kauflandu zignorował potrzeby pracowników i nie podjął z nami rokowań, czego efektem było sporządzenie jednostronnego protokołu rozbieżności. Jest to kolejne naruszenie przepisów ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych przez tego pracodawcę.”

Związkowcy z OPZZ Konfederacji Pracy zapowiadają że Wielkopiątkowa manifestacja i blokada DK 74 przeciwko łamaniu praw człowieka przez spółkę Kaufland Polska Markety oraz przeciwko wprowadzeniu niedziel handlowych ma potrwać od 8:00 do 22:00. Przypomnieć należy że za zniesieniem zakazu handlu w niedziele jest Polska 2050. Oznacza to że jest przeciwko to działanie przeciwko większości społeczeństwa.

Przedstawiciele związków OPZZ Konfederacja Pracy dołączają do innych niezadowolonych protestujących przeciwko działaniom rządu przeciwko polskiemu społeczeństwu. W trakcie protestów są rolnicy, blokadę jednej z głównych ulic Warszawy zapowiadają taksówkarze.

Poprzedni Strajk pracowników Kaufland 30.12.2023, tym razem Blokada magazynu centralnego Kauflandu w Wielki Piątek
Poprzedni Strajk pracowników Kaufland 30.12.2023, tym razem Blokada magazynu centralnego Kauflandu w Wielki Piątek

Kolejna grupa zawodowa protestuje

Poprawy warunków pracy domagają się także pracownicy Biedronki, jeśli nie będzie reakcji „Solidarność” rozpocznie spór zbiorowy z zarządem. Wysłano petycję z podpisami 4 tysięcy pracowników do portugalskich właścicieli sieci handlowej. Pracownicy twierdzą, że są już zmęczeni pracą ponad siły za wynagrodzenie niewiele wyższe od płacy minimalnej. Domagają się podwyżek, przyznania premii osobom zatrudnionym przy ladach mięsnych, a także przyjęcia dodatkowych pracowników do sklepów. Jeżeli nie będzie reakcji doprowadzi to do wyjścia na drogi i strajku nie wykluczają też pracownicy Biedronki.

Oby tym razem było spokojnie – Policja brutalnie pacyfikuje rolników!

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku zdjęć z wydarzeń w których uczestniczycie. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radioredakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia