Utytułowany żeglarz regatowy to nowy prezes Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”. A czy ma MBA?

94

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

stocznia Szczecińska Wulkan
stocznia Szczecińska Wulkan

Wygląda na to, że w branży stoczniowej w Polsce doszło do znaczących zmian personalnych. Radosław Kowalczyk, znany jako żeglarz regatowy, został powołany na stanowisko prezesa zarządu Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” sp. z o.o. Jego zastępcą ds. operacyjnych został Mirosław Winiarski. Czy nowy prezes Stoczni Szczecińskiej podoła?

Kim jest Radosław Kowalczyk?

Jest to interesujący wybór, biorąc pod uwagę sportowe tło Kowalczyka. To sugeruje, że stocznia może być zainteresowana innowacyjnymi podejściami do zarządzania i rozwoju.

Radosław Kowalczyk nowy prezes Stoczni Szczecińskiej Wulkan
Radosław Kowalczyk, nowy prezes Stoczni Szczecińskiej Wulkan

Radosław „Radek” Kowalczyk to postać wyjątkowa nie tylko w polskim, ale i światowym żeglarstwie. Jego osiągnięcia w regatach Mini Transat 650, dwukrotnym udziale w tej prestiżowej, transatlantyckiej rywalizacji samotnych żeglarzy, stanowią nie lada wyczyn. Trzeba podkreślić, że te regaty są niezwykle wymagające, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Uczestnicy muszą pokonać tysiące mil morskich w bardzo ograniczonych warunkach, samotnie na jachtach o długości jedynie 6,5 metra.

Jego pierwszy start w 2011 roku, po sześcioletnich przygotowaniach i zbudowaniu jachtu w garażu, pokazuje ogromną determinację i pasję do żeglarstwa. Fakt, że mimo poważnych przeszkód, takich jak kolizja z wielorybem i problemy techniczne, udało mu się ukończyć regaty to wyczyn. Zdobył przydomek „Niezniszczalny”, to mówi wiele o jego charakterze i umiejętnościach.

Czy ta wytrwałość wystarczy do zarządzania stocznią?

Próba w 2015 roku również nie była pozbawiona dramaturgii, gdyż jego jacht zaczął tonąć po zderzeniu z niezidentyfikowanym obiektem. Jego reakcja na tę sytuację, szybkie wezwanie pomocy i determinacja do kontynuowania żeglowania w przyszłości, podkreślają nie tylko jego niezachwianą pasję do żeglarstwa, ale również głęboką wiarę w bezpieczeństwo i odpowiedzialność na morzu.

Co to oznacza, że Radosław Kowalczyk został powołany na stanowisko prezesa zarządu Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” sp. z o.o.? Może być oznaką, że jego umiejętności przywódcze, odwaga i zdolność do pokonywania trudności są cenione również w świecie biznesu. Zwłaszcza w tak wymagającym sektorze jak przemysł stoczniowy. Jego doświadczenie życiowe i profesjonalne z pewnością wniesie nową perspektywę i energię do zarządzania stocznią, otwierając przed nią nowe możliwości rozwoju.

Gryfia S.A. też ma

Natomiast Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A. również ogłosiła zmiany w zarządzie. Zmiany z Danielem Opasem na czele jako prezesem zarządu, a Amarendrą Royem jako członkiem zarządu ds. handlowych. Opas i Roy mają doświadczenie w pracy w „Gryfii”, co może wskazywać na kontynuację pewnych strategii i projektów.

Zmiany te nastąpiły po odwołaniu poprzednich prezesów obu stoczni, co może świadczyć o szerszej restrukturyzacji lub zmianie kierunku w ich działalności. W obu przypadkach właścicielem jest państwowy Fundusz Rozwoju Spółek, co podkreśla znaczenie tych przedsiębiorstw dla polskiej gospodarki morskiej.

Interesujące będzie obserwowanie, jak nowe kierownictwo wpłynie na rozwój tych kluczowych aktywów przemysłowych Polski, szczególnie w kontekście wyzwań i możliwości stojących przed branżą stoczniową na świecie.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia