Daniel Huber – Austriacki skoczek narciarski

Austriacki skoczek pochodzący z Salzburga. Na debiut w Pucharze Świata czekał długo, po raz pierwszy w zawodach tej rangi wystartował w wieku 23 lat. Pierwsze podium Pucharu Świata osiągnął w sezonie 2018/19 w Engelbergu.

663

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu jest Daniel Huber. Daniel Huber – Austriacki skoczek narciarski.
Daniel Huber – Austriacki skoczek narciarski - Daniel Huber zdobywca małej kuli kryształowej w lotach narciarskich. Źródło: (www.instagram.com/daniel_huber93/).

Daniel Huber – Austriacki skoczek narciarski – oczywiście tak jak w poprzednim artykule Puchar Świata w skokach narciarskich 2023/2024. Poinformowałem, że będzie artykuł o zawodnikach, którzy triumfowali w sezonie 2023/2024, najważniejszych imprezach. W tym artykule chciałbym przyjrzeć się austriackiemu skoczkowi narciarskiemu, który zdominował ostatni konkurs indywidualny! Ponieważ w pięknym stylu zwyciężył w niedzielnym konkursie w Planicy. Jego przewaga nad drugim zawodnikiem była największą, od kiedy do dyscypliny wprowadzono przeliczniki za wiatr.

Daniel Huber (ur. 2 stycznia 1993 w Salzburgu) – austriacki skoczek narciarski, aktualnie reprezentuję klub SC Seekirchen. Pochodzi z usportowionej rodziny, niemal wszyscy jej członkowie związani są ze sportami narciarskimi. A o to przebieg kariery Daniela Huberta… Chciałbym również opisać jak mieszka i żyje na co dzień.

Daniel Huber – Austriacki skoczek narciarski – początki kariery

Daniel zadebiutował w międzynarodowych zawodach, mając 15 lat. Austriak wystąpił wówczas w zawodach z cyklu, Alpen Cup (cykl zawodów w skokach narciarskich, rozgrywany na skoczniach w krajach alpejskich). Rok później debiutował w konkursach, FIS Cup (cykl zawodów skoków najniższej rangi wśród rozgrywek organizowanych przez Międzynarodową Federację Narciarską). Kilkukrotnie był klasyfikowany w najlepszej dziesiątce, po raz pierwszy 5 lutego 2011 w Kranju, gdzie był piąty. Oczywiście po tych zawodach zadebiutował w Pucharze Kontynentalnym, w którym pierwsze punkty zdobył również w Kranju, 19 lutego, zajmując 8. pozycję.

W 2013 roku wziął udział w zawodach skoków narciarskich na Zimowej Uniwersjadzie 2013. 15 i 16 lutego 2014 dwukrotnie stanął na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Sześciokrotnie stawał na podium konkursów Pucharu Kontynentalnego 2016/2017. Podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017 trzykrotnie zajmował miejsca na podium. Trzykrotnie stawał na podium w ramach Letniego Grand Prix 2018. W sierpniu zajął 2. miejsce w Courchevel i 3. w Hakubie, a we wrześniu zwyciężył w Hinzenbach. I oczywiście w klasyfikacji generalnej cyklu zajął 5. miejsce.

Daniel Huber – Austriacki skoczek narciarski – debiut w PŚ

31 stycznia 2016 w Sapporo zadebiutował w konkursie Pucharu Świata, zajmując 35. miejsce. Pierwszy punkt Pucharu Świata zdobył 4 stycznia 2017, zajmując 30. miejsce na skoczni w Innsbrucku. W otwierającym Puchar Świata 2017/2018 konkursie w Wiśle zajął 6. miejsce. W trakcie sezonu regularnie zdobywał punkty cyklu.

15 grudnia 2018 w Engelbergu zajął 3. pozycję w konkursie Pucharu Świata, po raz pierwszy w karierze stając na podium indywidualnych zawodów cyklu. Sezon 2020/2021 Pucharu Świata rozpoczął znakomicie, ponieważ od 3. miejsca w Wiśle. Również w następnym występie po raz kolejny stanął na podium, zajmując 2. pozycję w pierwszym konkursie w Niżnym Tagile. Swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach PŚ odniósł 6 stycznia 2022. Oczywiście podczas rozgrywanego turnieju w ramach 70. Turnieju Czterech Skoczni na skoczni w Bischofshofen.

Daniel Huber – Austriacki skoczek narciarski – kontuzje

W konkursie Letniego Grand Prix w Rasnovie, w pierwszej serii podczas londowania coś poszło nie tak. Ponieważ w drugiej serii nie wystartował z powodu bólu kolana. Choć kontuzję początkowo leczono zachowawczo, ale po inaugurujących sezon 2022/2023 Pucharu Świata zawodach w Wiśle, w których Huber zajął dalekie 37. miejsce, oczywiście został wycofany ze startów.

Na zdjęciu Daniel Huber w w mieście: Seekirchen am Wallersee, Salzburg, Austria. Daniel Huber – Austriacki skoczek narciarski.
Daniel Huber – Austriacki skoczek narciarski – Daniel Huber w mieście: Seekirchen am Wallersee, Salzburg, Austria. Źródło: (www.facebook.com/dani.huber93).

W listopadzie 2022 poddał się zabiegowi prawego kolana z powodu uszkodzenia chrząstki. Do cyklu powrócił w lutym 2023 w Willingen, gdzie również nie zdobył punktów. Po zawodach tych zakończył sezon, a w marcu 2023 poddał się zabiegowi biodra.

Daniel Huber – Austriacki skoczek narciarski – osiągnięcia

Jeszcze oczywiście, że skoczek z Austrii posiada fajną kolekcję medali. Daniel Huber jest bardzo sympatycznym i uśmiechniętym człowiekiem. Który poza skokami lubi gotować, podróżować i uwielbia, przyrodę można sprawdzić na jego stronie internetowej. A teraz rzecz jasna kolekcja medalowa. Drużynowy złoty medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Dwukrotny srebrny medalista drużynowy mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym z 2019 i 2021. Zdobywca Pucharu Świata w lotach narciarskich w sezonie 2023/2024. Zwycięzca Planica 7 (2024). Drużynowy brązowy medalista Zimowej Uniwersjady 2013. Medalista mistrzostw kraju, ponieważ zdobywał medale mistrzostw Austrii. Indywidualnie w 2018 zwyciężył na dużej skoczni i zajął 2. miejsce na normalnej, a w 2021 zdobył złoty medal na obu obiektach. W drużynie, reprezentując kraj związkowy Salzburg, zdobył srebrny medal w 2016.

Aktualny rekord życiowy Daniela to 247,5 m na skoczni mamuciej Vikersundbakken w Vikersund (17 marca 2024).

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. A jeżeli zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Stefan Kraft – Austriacki skoczek narciarski

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia