Dramat w praskim szpitalu. Usunięto ciążę innej pacjentce

W poniedziałek 25 marca w Praskim Szpitalu Uniwersyteckim na Bulovce doszło do tragicznej pomyłki.

156

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dramat w praskim szpitalu. Usunięto ciążę innej pacjentce
Dramat w praskim szpitalu. Usunięto ciążę innej pacjentce

Personel medyczny przez pomyłkę wykonał zabieg aborcji u kobiety w czwartym miesiącu ciąży. Do zdarzenia doszło w wyniku pomylenia pacjentek.

Usunięto ciążę innej pacjentce

„W poniedziałek 25 marca w naszej Klinice Ginekologii i Położnictwa miało miejsce zdarzenie niepożądane. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w wyniku poważnego naruszenia i nieprzestrzegania wewnętrznych przepisów przez zaangażowanych w sprawę pracowników, rozpoczęto operację u błędnie zidentyfikowanej pacjentki” – przekazała rzeczniczka prasowa Bulovki, Eva Stolejda Libigerová w rozmowie z portalem iDNES.cz

Pacjentkami, które pomylono, są rzekomo dwie cudzoziemki mieszkające na stałe w Czechach. Jedna z nich udała się na rutynowe badanie kontrolne, druga natomiast miała zostać poddana zabiegowi lekarskiemu, który może być wykonywany w celu przerwania ciąży lub leczenia chorej macicy.

W wyniku pomyłki kobieta, która przyszła na kontrolę, straciła ciążę. Płód miał 16 tygodni.

Szpital natychmiast zareagował na tę tragiczną pomyłkę. Pracownicy, którzy byli odpowiedzialni za ten kardynalny błąd, zostali zwolnieni. Szpital oferuje również pacjentce rekompensatę.

„Z powodu tego nieszczęśliwego zdarzenia wyraziliśmy głęboki żal i przeprosiny pacjentce oraz całej jej rodzinie, zapewniając ją, że robimy wszystko, aby w miarę możliwości złagodzić szkody, a także zrekompensować jej straty” – napisała w oświadczeniu rzeczniczka prasowa.

Okoliczności zdarzenia bada również policja.

„Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego powiadomienia w tej sprawie, ale na podstawie informacji pojawiających się w mediach z własnej inicjatywy zaczęliśmy zajmować się całą sprawą” – powiedziała rzeczniczka praskiej policji, Eva Kropáčová.

Ta tragiczna pomyłka wstrząsnęła opinią publiczną w Czechach. Podkreśla ona znaczenie bezpieczeństwa pacjentów i przestrzegania procedur medycznych.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia