WIELKANOC 2024 – kilka rad od funkcjonariuszy stołecznej drogówki

Wszyscy doskonale znamy te zasady, ale warto je przypominać

82

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wielkanoc 2024 - zbliżenie na rękę policjanta z probierzem trzeźwości. Policjant w żółtej kamizelce odblaskowej, za nim stoi radiowóz.

Jak zwykle rozpoczynający się okres świątecznego „szaleństwa”, to czas intensywnej pracy dla pełniących służbę funkcjonariuszy. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, na drogach pojawi się więcej patroli ruchu drogowego. Kierowcy muszą liczyć się z kontrolami stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów. Pamiętajmy o poruszaniu się z dozwolonymi prędkościami, oraz o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. NIE ZAPOMINAMY O MILUSIŃSKICH, KTÓRZY PODRÓŻUJĄ WYŁĄCZNIE W FOTELIKACH. Wielkanoc 2024

Wielkanoc 2024 na drogach

Już od dzisiaj zobaczymy więcej patroli ruchu drogowego, na trasach wylotowych i wlotowych do miast, a także trasach szybkiego ruchu oraz miejscach newralgicznych punktach, gdzie najczęściej są łamane przepisy.

Policjanci apelują do kierowców o sprawdzenie jeszcze przed podróżą, czy stan techniczny samochodu pozwala na bezpieczną jazdę. Pamiętajmy, że nawet samochód w idealnej kondycji nie zagwarantuje bezpiecznej podróży, gdy kieruje nim nietrzeźwy kierowca, a to również będą sprawdzać funkcjonariusze na drogach.

W drodze do najbliższych zachowujmy szczególną ostrożność, na drogach pojawią się tzw. „niedzielni” kierowcy, bądźmy dla nich wyrozumiali. Aby bezpiecznie pokonać nawet najdłuższy dystans, jedźmy rozsądnie i bez brawury. Wolniejsza jazda to gwarancja dotarcia na miejsce, a podróż dłuższa o pół godziny z pewnością nikomu nie zaszkodzi.

Kilka rad dla niezmotoryzowanych

Ponieważ nie wszyscy będą podróżować swoimi samochodami, policjanci zwrócą szczególną uwagę na rejony dworców, przystanków oraz galerii handlowych.

Okres przedświątecznej gorączki wykorzystują kieszonkowcy. Z tego powodu bądźmy szczególnie czujni w trakcie podróży środkami komunikacji publicznej. Pilnujmy swoich kieszeni, torebek i bagaży, jeśli to możliwe unikajmy tłoku. 

Wybierając się w podróż, nie zapominajmy o zabezpieczeniu mieszkania. Włamywacze tylko czekają na okazję, aby okraść mieszkanie pozostawione bez opieki, na okres świąteczny. Dlatego dobrze jest mieć zaprzyjaźnionego sąsiada, który będzie miał na oku nasz lokal i w razie potrzeby odpowiednio zareaguje.

Warto przypomnieć aby w lany poniedziałek, kultywując tradycję śmigusa dyngusa zachować umiar i kulturę, inaczej możemy ponieść odpowiedzialność karną za naruszenie przepisów.

Podczas Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba policjantów. Jeżeli cokolwiek wyda się nam niepokojące, nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Takie przypadki należy zgłaszać znajdującym się w pobliżu policjantom lub dzwoniąc pod numer 112 lub 997.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia