Wielki sukces Katarzyny Niewiadomej, drugie miejsce na podium wyścigu kobiet Dookoła Flandrii 2024

Fantastyczna dyspozycja polskiej zawodniczki, pomogła jej w osiągnięciu kolejnego sukcesu.

122

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wielki sukces Katarzyny Niewiadomej - uśmiechnięta Katarzyna stojąca na drugim miejscu podium. Ubrana w bluzę z tęczową paletą kolorów, na głowie dziana, różowa czapka.
Uśmiechnięta Katarzyna Niewiadoma na podium.

Wczoraj 31 marca odbyła się kolejna edycja kolarskiego Wyścigu dookoła Flandrii. W kobiecej edycji kolarskiego monumentu wzięły udział trzy polskie zawodniczki Katarzyna niewiadoma, Marta Lach, oraz Marta Jaskólska. Wyścig zakończył się wielkim sukcesem jadącej w barwach Canyon-SRAM Katarzyny niewiadomej. Zajęła ona drugie miejsce, ustępując jedynie włoskiej zawodniczce Elizie Longo-Boghini z drużyny Lidl-Trek. Katarzyna Niewiadoma

Tak Katarzyna Niewiadoma zdobyła srebro.

Wszyscy biorący udział tegorocznej edycji Ronde van Vlaanderen, zarówno kobiety jak i mężczyźni musieli zmierzyć się nie tylko z jedną z najcięższych tras kolarskich, ale również z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Opady deszczu, mokra trasa oraz wiatr, z pewnością nie ułatwiały zawodniczkom i zawodnikom zadania. Trasa liczyła sobie 163 KM i przebiegała po pętli ze startem, oraz metą w mieście Oudenaarde. Wczorajszy sukces Katarzyny Niewiadomej jest pierwszym tak znaczącym osiągnięciem polskich zawodniczek startujących w tej imprezie. 

W sobotę miała miejsce także męska edycja Ronde van Vlaanderen 2024. Kibice kolarstwa obserwujący wyścig, byli świadkami spektakularnego, zwycięstwa mistrza świata Mathieu van der Poel’a z drużyny Alpecin-Deceuninck. Holenderski kolarz oderwał się od peletonu już 45 km przed metą, a po fantastycznej ucieczce, niezagrożony dojechał do mety, zdobywając swoje trzecie zwycięstwo w Wyścigu dookoła Flandrii.

Jednodniowy Wyścig dookoła Flandrii jest jedną z najstarszych imprez kolarskich, a jego początki sięgają roku 1913. Z biegiem lat, belgijski wyścig prowadzący przez pagórkowate tereny Flandrii, z licznymi odcinkami kostki brukowej oraz stromymi podjazdami, zdobywał sobie coraz większe uznanie środowiska kolarskiego. Początkowo startowali w nim wyłącznie zawodnicy z Belgii, obecnie to jeden z najsłynniejszych i najcięższych, światowych klasyków, zaliczanych do pięciu kolarskich monumentów.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia