Mniej elektryków więcej hybryd, Ford zmienia strategię a inni idą w jego ślady

Wymuszanie na kierowcach elektromobilności nie skończy się dobrze, mniej elektryków więcej hybryd plug-in, to jest to

154

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Kuga PHEV na jesiennej łące prezentuje się atrakcyjnie
Hybryda z wtyczką jeździ jak elektryk

Jest decyzja Forda o opóźnieniu wprowadzenia do produkcji nowych modeli elektrycznych i skoncentrowaniu się na samochodach hybrydowych. Ich sprzedaż dynamicznie rośnie i sygnalizuje moment zwrotny w podejściu branży motoryzacyjnej do przyszłości transportu. Mniej elektryków więcej hybryd to jest właściwy kierunek na dziś.

Wymuszanie na kierowcach elektromobilności nie skończy się dobrze, mniej elektryków więcej hybryd plug-in, to jest to

Wyraźnie widać, że pomimo wcześniejszego entuzjazmu dla pojazdów elektrycznych, realia rynku i technologiczne wyzwania skłaniają do refleksji. Nawet wielkich graczy takich jak Ford, General Motors oraz Mercedes-Benz zmuszają do przewartościowania swoich strategii. Przesunięcie akcentów na samochody hybrydowe można interpretować jako zwycięstwo rozsądku nad rewolucyjnym zarządzeniem urzędników. Rewolucyjnym lecz nie do końca przygotowanym zrywem w stronę elektromobilności.

Dynamiczne wzrosty sprzedaży hybryd, które oferują praktyczne połączenie tradycyjnych silników spalinowych z technologią elektryczną to fakt. Wskazują one na zmianę priorytetów zarówno producentów, jak i konsumentów. Samochody hybrydowe, oferując znacznie lepszą ekonomię spalania przy niewielkim wzroście ceny w porównaniu do modeli wyłącznie benzynowych, stanowią kuszącą propozycję. Kuszącą dla tych, którzy szukają ekologiczniejszej alternatywy, ale nie są jeszcze gotowi na pełne przejście na pojazdy elektryczne. Znacząco rośnie sprzedaż wersji Plug-in co zdaje się być najrozsądniejsze.

elektryczny samochód ford mustang mach-e - Tesla tanieje
Ford Mustang Mach-e tanieje ale Tesla tanieje także Mniej elektryków więcej hybryd

Dodatkowy hamulec poza kosztami to infrastuktura ładowania

Oprócz aspektów ekonomicznych, niepewność związana z infrastrukturą ładowania oraz ograniczony zasięg samochodów elektrycznych zniechęca potencjalnych nabywców. Konsumenci, którzy mogą nie mieć możliwości ładowania pojazdów w domu lub obawiają się braku dostępu do publicznych stacji ładowania podczas dłuższych podróży mają obawy. Znajdują w hybrydach kompromisową opcję, która eliminuje te problemy. Przykład Jana Nowaka, który zdecydował się na hybrydową Toyotę RAV4 zamiast czysto elektrycznej Tesli Model 3, ilustruje praktyczną wartość hybryd w codziennym użytkowaniu.

Ford, ogłosił, że zamierza oferować hybrydową wersję każdego modelu do końca dekady. Przyznaje, że przyszłość motoryzacji będzie ewoluować w sposób zrównoważony, a nie rewolucyjny. Decyzja ta, podobnie jak opóźnienia w produkcji elektrycznych pickupów i SUV-ów, podkreśla, że rozwój elektromobilności napotyka na realne bariery, których nie można ignorować.

Po raz kolejny zobaczyliśmy że zarządzenia urzędasów są idiotyczne jak za czasów ZSRR

W świetle tych wydarzeń, era samochodów elektrycznych, choć nadal obiecująca, wydaje się przegrywać z pragmatycznym podejściem, jakim są hybrydy. Te ostatnie, łącząc sprawdzone technologie z innowacjami elektrycznymi, oferują odpowiedź na aktualne potrzeby rynku, nie zmuszając konsumentów do kompromisów związanych z zasięgiem, ceną czy dostępnością infrastruktury ładowania. Wobec tego, strategia Forda i innych dużych producentów, skupiająca się na rozwijaniu oferty hybrydowych, może być odczytywana jako zwycięstwo rozsądku nad pochopnym pędem do elektryfikacji. ZSRR umarło od zarządzania centralnego jakie funduje nam UE które podzieli los sovietów jeśli się nie zmieni.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowaliśmy go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe a jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia