Magdalena Biejat kandydatką w wyborach prezydenckich 2025

Kotuli nie poprą niepełnosprawni i ich rodziny, dla niej jedyną mniejszością są LGBT

127

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Magdalena-Biejat-kandydatka-Lewicy
Magdalena-Biejat-kandydatka-Lewicy

Niezadowalające wyniki Nowej Lewicy w ogólnokrajowych wyborach samorządowych sprawiają, że dobre wyniki Magdaleny Biejat w Warszawie cieszą wewnątrz partii. Uznawana jest za jedną z potencjalnych kandydatek na prezydenta w wyborach w 2025 roku. W kręgach Lewicy panuje przekonanie, że kandydatem na prezydenta z ich strony będzie kobieta.

Magdalena Biejat byłaby ciekawą odmianą jako Głowa Państwa

Katarzyna Kotula, minister ds. równości, i Włodzimierz Czarzasty z RMF FM, podkreślają potencjał Biejat jako kandydatki Lewicy na prezydenta. Jej kampania w Warszawie, gdzie zdobyła 15,8% głosów, zostaje postrzegana jako sukces i dobry znak dla przyszłości partii.

Mimo iż wynik Lewicy w sejmikach wojewódzkich nie był wysoki (6,8% głosów), postawa Biejat wywołuje pozytywne reakcje. Jest silną osobowością i może nakreślić kierunek dla przyszłych działań partii. Kotula wyraża żal, że Biejat nie zajęła drugiego miejsca, co było w jej zasięgu dzięki skutecznej kampanii.

Magdalena Biejat na razie nie chce komentować swoich szans na prezydenturę, skupiając się na nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jest to dla niej priorytet, mimo spekulacji na temat jej przyszłych ambicji politycznych.

W Lewicy trwa dyskusja na temat najlepszego kandydata na prezydenta, przy czym pojawiają się także inne nazwiska, takie jak Agnieszka Dziemianowicz-Bąk czy sama Katarzyna Kotula. Biejat, choć uważana za silną kandydatkę, nie deklaruje jeszcze swojej decyzji.

Kotuli nie poprą niepełnosprawni i ich rodziny, dla niej jedyną mniejszością są LGBT

Czarzasty nie wyklucza, że Biejat mogłaby ponownie wystartować na prezydenta Warszawy, jeśli obecny prezydent Rafał Trzaskowski zdecydowałby się na start w wyborach prezydenckich. Trzaskowski, pytany o swoje plany, pozostaje skupiony na obecnych obowiązkach i unika deklaracji na temat swojej przyszłości politycznej.

Cała sytuacja pokazuje dynamikę wewnętrznych dyskusji w Lewicy oraz otwartość na różne możliwości kandydowania w przyszłych wyborach prezydenckich. Sukces Biejat w Warszawie może stanowić ważny krok w kierunku większego zaangażowania kobiet w polityce na najwyższych szczeblach władzy.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowaliśmy go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe a jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia