9 miejsce w historii zajmowania 1 miejsca WTA IGA ŚWIĄTEK

Obecnie Iga zajmuje dziewiąte miejsce pod względem liczby tygodni spędzonych na pozycji liderki w historii, za takimi legendami jak Steffi Graf, Martina Navratilova i Serena Williams.

257

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Iga Świątek zagra w ćwierćfinale Indian Wells.
Iga Świątek zagra w ćwierćfinale Indian Wells - Iga pokouję w 1/8 finału Julię Putincewą w Indian Wells Masters. Źródło: (www.facebook.com/WTA).

Iga Świątek, bez wątpienia jedna z najlepszych tenisistek ostatnich lat. Rozpoczęła swój 23. z rzędu, a 98. tydzień na szczycie światowego rankingu. Jako liderka od 6 listopada 2023 roku, zbliża się do stukrotnego oznaczenia jako najlepsza tenisistka świata.

zaraz 100 tydzień w rankingu WTA jako jedynka

Ten niezwykły sukces zbliża ją do niesamowitych rekordów w tenisie. Pobicie rekordu Steffi Graf i Sereny Williams, które utrzymywały się na pierwszym miejscu przez 186 tygodni, wymagałoby od Polki pozostania liderką jeszcze ponad trzy lata. Adam Romer, redaktor naczelny „Tenisklubu”, uważa, że Iga ma potencjał utrzymania się na szczycie przez kolejne lata. Choć w sporcie wiele zależy od nieprzewidywalnych czynników. Mimo że Iga dominuje w kobiecym tenisie, Romer przypomina o zmienności rankingu i możliwych niespodziankach.

Ekspert tenisa podkreśla wyjątkowość Świątek, zauważając jej wybitne umiejętności i motywację. Zdaniem Romera, solidność osiągnięć rankingowych Igi jest dowodem na jej niezwykłą pozycję w sporcie. Graf i Williams wniosły do tenisa coś wyjątkowego, a Iga idzie ich śladem. Wnosi do dyscypliny nową jakość, zwłaszcza w kwestii przygotowania fizycznego i poruszania się po korcie.

Obecnie Iga zajmuje dziewiąte miejsce pod względem liczby tygodni spędzonych na pozycji liderki w historii, za takimi legendami jak Steffi Graf, Martina Navratilova i Serena Williams.

Iga Świątek jak Rafa Nadal

Przed Igą Świątek się jej ulubiona część sezonu na kortach ceglanych, gdzie już trzykrotnie triumfowała w French Open. Jej następne starty mogą jeszcze bardziej umocnić jej pozycję w rankingu WTA. Widać jest kobiecą wersją Rafy Nadala który do dziś jest królem mączki.

Sukcesy Igi na kortach ceglanych, w tym zwycięstwa w Stuttgartu, budzą nadzieję na utrzymanie i powiększenie jej przewagi w światowym rankingu. Jej dominacja w kobiecym tenisie może trwać jeszcze długie lata, dzięki jej niezwykłym umiejętnościom i determinacji. Iga świątek jeszcze długo zostanie liderką.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowaliśmy go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe a jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia