Mały bohater w Ciechocinku: 5-letni Piotruś uratował życie babci!

We wtorek 9 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym "Bajka" w Ciechocinku odbyła się niezwykła uroczystość. 5-letni Piotruś został nagrodzony przez policjantów za uratowanie życia swojej babci.

743

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mały bohater w Ciechocinku. Piotruś natychmiast wezwał pomoc dla swojej babci.© Dostarczane przez Express Bydgoski
Mały bohater w Ciechocinku. Piotruś natychmiast wezwał pomoc dla swojej babci.© Dostarczane przez Express Bydgoski

Piotruś był sam z babcią, gdy nagle kobieta straciła przytomność i upadła. Chłopiec nie spanikował. Wykorzystał aplikację na swoim tablecie, aby zadzwonić do rodziców, którzy natychmiast wezwali pogotowie.

Z pewnością dzięki temu uratował zdrowie, a być może także życie swojej babci – mówi asp. Marta Błachowicz, oficer prasowy Komenda Powiatowa Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Postawa Piotrusia jest wzorem do naśladowania dla wszystkich. Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego uhonorowali go specjalnym dyplomem za wyjątkową odwagę i troskę. Dumny przedszkolak otrzymał również policyjną maskotkę i gromkie brawa od całej społeczności przedszkola.

Gratulujemy Ci, Piotruś! Twoje wielkie serce i bohaterska postawa są dla nas wszystkich inspiracją!

Bohaterowie w miniaturze: Inspirujące historie najmłodszych ratowników

Dziecięca odwaga i opanowanie potrafią zadziwić. Historie najmłodszych ratowników poruszają serca i udowadniają, że heroizm nie zna wieku.

Chociaż niesienie pomocy to obowiązek nas wszystkich, umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożenia nie zawsze jest domeną dorosłych. Dzieci często dają nam przykład odważnego działania.

Istnieje wiele historii małych bohaterów, których czyny nie powinny pozostać bez echa. W 2016 roku ustanowiono specjalną nagrodę – medal „Młodego Bohatera”, który przyznawany jest dzieciom i młodzieży do lat 18. za wykazanie się opanowaniem i uratowanie życia innych.

Medal „Młody Bohater” otrzymało już ponad 100 dzieci z całej Polski. Ich historie inspirują i udowadniają, że odwaga i troska o drugiego człowieka nie znają wieku!

Listę wszystkich odznaczonych znajdziesz tutaj.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia