An-124: Gigantyczny Kolos nad Polską

Z dźwiękiem potężnych silników i majestatycznym widokiem na niebie, zetknęli się mieszkańcy Gorzowa.

207

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

AN -124 Największy samolot świata
AN -124 Największy samolot świata

Wczorajszy dzień był dniem niezwykłym dla miłośników lotnictwa w Rzeszowie, gdyż na niebie pojawił się prawdziwy gigant – An-124, uważany za największy samolot transportowy na świecie. Jego przybycie na lokalne lotnisko było wydarzeniem, które z pewnością zapadnie w pamięci wszystkich obserwatorów. An-124: Gigantyczny Kolos nad Polską

An-124: Gigantyczny Kolos nad Polską

Jednak to, co najbardziej intryguje, to tajemniczy ładunek, którym był obarczony ten potężny latający kolos. Niezwykłość wydarzenia podkreśla fakt, że do tej pory nie ujawniono, co dokładnie znajdowało się na jego pokładzie. Spekulacje krążą, a wyobraźnia podpowiada najróżniejsze scenariusze. Czy mogło to być sprzęt bojowy, mający znaczenie strategiczne? Czy może rzeczowe wsparcie dla działań humanitarnych? Tego nie dowiemy się na razie, ale samo rozważanie możliwości dodaje nieco tajemniczości temu już i tak niezwykłemu zdarzeniu.

Historia i Wymiary An-124

 • Rozpiętość: 73,3 m
 • Długość: 69,1 m
 • Wysokość: 21,08 m
 • Powierzchnia nośna: 628 m²
 • Prędkość maksymalna: 850 km/h
 • Prędkość przelotowa: 750 km/h
 • Prędkość minimalna: 245 km/h
 • Pułap: 12 000 m
 • Pułap praktyczny: 9500 m
 • Zasięg: 16 090 km
 • Długotrwałość lotu: 20 godzin

An-124, znany także jako Rusłan, to największy produkowany seryjnie samolot transportowy na świecie. Może dowieźć w dowolne miejsce potężną lokomotywę, a nawet wieloryba. Jego długość sięga 69 metrów, a rozpiętość skrzydeł osiąga aż 73 metry. Obsługiwany przez ośmioosobową załogę, ten potężny statek powietrzny waży aż 188 ton. Mimo swej olbrzymiej masy, potrafi osiągnąć prędkość 860 kilometrów na godzinę, co imponuje nawet najbardziej doświadczonych entuzjastów lotnictwa.

Zdolności Lotne i Przezbrojenie

Nie tylko rozmiary, ale także zdolności lotne An-124 robią wrażenie. Przy minimalnym załadunku, może przelecieć aż 14 tysięcy kilometrów na jednym tankowaniu, utrzymując się na wysokości 12 kilometrów nad ziemią. To zdumiewająca osiągnięcie technologii lotniczej.

Warto wspomnieć, że An-124 nie jest samolotem nowym na rynku. Obecnie na świecie lata ponad dwadzieścia aktywnych maszyn tego typu. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wszechstronności zastosowań, będąc największym transportowym samolotem na świecie do celów wojskowych.

Podsumowanie

Przybycie An-124 do Polski nie tylko dostarczyło widowiskowych wrażeń dla fanów lotnictwa, ale także podsyca ciekawość co do jego tajemniczego ładunku. Jego imponujące rozmiary i osiągi sprawiają, że wzbudza on zainteresowanie nie tylko pasjonatów, ale także szerokiej publiczności. Oczekujemy z niecierpliwością na więcej informacji na temat tego wyjątkowego lotu oraz jego celu. Jedno jest pewne – An-124 to symbol potęgi i zaawansowanej technologii lotniczej, który zawsze będzie wzbudzał zachwyt i podziw.


Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształtowaniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia