Chcieli wyrobić sobie abonament na najlepszego wroga mojego rządu – sugeruje TUSK

W obronie ministra Kierwińskiego, Tusk z humorem podsumował kierunek i sposób działania PiS. To że PiS najwyraźniej marzy o tym, aby na ulicach panowała anarchia, a policjanci zamienili pałki na pompony

1201

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Chcieli wyrobić sobie abonament na najlepszego wroga mojego rządu – sugeruje TUSK
Chcieli wyrobić sobie abonament na najlepszego wroga mojego rządu – sugeruje TUSK

Sejmowa sala zamieniła się w ring komediowy. Walka toczyła się o to, kto ma lepsze poczucie humoru – PiS czy Donald Tusk. Okazją do potyczki była debata nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra Marcin Kierwińskiego. Donald Tusk, występując w roli głównego stand-upera dnia.

Stand-up Donalda Tuska objawia jego talent kabaretowy – czy to wystarczy do rządzenia?

Wyjaśnił zebranym, że PiS tak naprawdę pragnie policji, która bardziej przypomina zespół kibicujących cheerleaderek niż prawdziwych stróżów prawa. „To już trzeci wniosek od PiS. Czyżby chcieli wyrobić sobie abonament na najlepszego wroga mojego rządu?”. Tusk żartował, przypominając wcześniejsze próby odsunięcia od władzy ministra kultury za zbyt skrupulatne porządki w mediach publicznych. Potem pojawił się wniosek o usunięcie ministra sprawiedliwości, tego który zbyt gorliwie przywracał sprawiedliwość.

„A teraz biorą na celownik ministra, który chce, aby policja była policją, a nie klubem fanów złodziejaszków. No cóż, trudno znaleźć złodzieja, który napisałby pochwalny list do skutecznych stróżów prawa” – kontynuował Tusk, śmiejąc się z logiki opozycji.

Właśnie leci kabarecik

W obronie ministra Kierwińskiego, Tusk z humorem podsumował kierunek i sposób działania PiS. To że PiS najwyraźniej marzy o tym, aby na ulicach panowała anarchia, a policjanci zamienili pałki na pompony. „Ale mam złe wieści dla PiS i wszelkiej maści łobuzów – Kierwiński jest z nami. Jest z nami i nie zamierza rezygnować ze swojej misji odbudowy sprawiedliwego państwa. A więc złodzieje, miejcie się na baczności, a PiS – lepiej już zacznijcie szukać nowych tematów do żartów, bo ten akurat się nie przyjął” – zakończył Tusk, zbierając aplauz za swoje komediowe podejście do polityki. Jedno jest pewne, Donald Tusk sprzedaje swoje myśli w coraz ciekawszy sposób, sposób wbijający się w publikę!!!


redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształtowaniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia