CPK jest bardzo ważne dla polskiego biznesu mówi jeden z jego przedstawicieli Krzysztof Domarecki

CPK jest bardzo ważne dla polskiego biznesu, jego ekspansji, mówi jeden z jego przedstawicieli Krzysztof Domarecki

138

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta
To będzie ogromne lotnisko

Krzysztof Domarecki, założyciel i główny akcjonariusz Grupy Selena, jednej z wiodących firm w branży chemii budowlanej, niedawno wypowiedział się na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego. Argumentuje, że projekt ten ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Polski na arenie międzynarodowej.

Krzysztof Domarecki wyraża zdanie biznesu polskiego w kwestii CPK

W opublikowanym na LinkedIn filmie Domarecki wskazał, że nowy port lotniczy przyspieszy globalną ekspansję polskich przedsiębiorstw. Ułatwi dostęp do międzynarodowych rynków i zwiększając rozpoznawalność polskich produktów oraz usług.

CPK ma stać się jednym z najważniejszych europejskich hubów lotniczych, co przyczyni się do zwiększenia przepływu kapitału zagranicznego do Polski. Dzięki lokalizacji portu w centralnej części kraju, możliwe będzie skuteczne połączenie komunikacyjne Polski z resztą kontynentu i świata. To jest szczególnie istotne w kontekście rosnącej roli Polski jako centrum logistycznego i produkcyjnego w Europie.

Grupa Selena ma kapitalizację giełdową wynoszącą około 755 milionów złotych. Jest przykładem firmy, która planuje aktywnie wykorzystać nowe możliwości, jakie stwarza CPK. Domarecki zapowiedział, że firma zorganizuje 100 lotów w pierwszym miesiącu działalności portu, demonstrując zaangażowanie w rozwój tego projektu. Inwestycja w CPK jest widziana jako szansa na przyspieszenie działalności eksportowej i importowej firm działających w Polsce.

Wzrost zatrudnienia i PKB to ważne aspekty

Oprócz bezpośrednich korzyści dla polskich przedsiębiorstw, CPK przyczyni się do wzrostu zatrudnienia i ożywienia gospodarczego w regionie. To będzie miało pozytywny wpływ na lokalne społeczności i ich rozwój. Projekt ten ma także potencjał, aby przyciągnąć nowe inwestycje zagraniczne, zarówno w sektorze lotniczym, jak i innych branżach korzystających z infrastruktury transportowej.

Dyskusja o przyszłości CPK jest nadal żywa i pełna niepewności. Chociaż sondaże wskazują, że większość Polaków popiera projekt, jego realizacja napotyka na liczne wyzwania, w tym potrzebę przeprowadzenia szczegółowych audytów i ocen. Maciej Lasek, pełnomocnik premiera ds. CPK, zapewnia jednak, że prace nad projektem postępują i będą kontynuowane, aby osiągnąć zamierzone cele.

Zbudowanie CPK to szansa dla Polski na umocnienie swojej pozycji jako ważnego gracza w europejskim i światowym systemie transportowym, co może znacząco wpłynąć na długoterminowy rozwój gospodarczy i społeczny kraju.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia