Donald Tusk wyraził poważne zaniepokojenie sytuacją w Europie.

W poniedziałek odbyło się spotkanie premiera Donalda Tuska z premier Królestwa Danii Mette Frederiksen. - Liczę na doskonałą współpracę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Europa jest w strefie zagrożenia - przyznał szef polskiego rządu podczas konferencji prasowej.

173

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tuska z premier Królestwa Danii Mette Frederiksen
Spotkanie Donalda Tuska z premier Królestwa Danii Mette Frederiksen

Premier Donald Tusk serdecznie przywitał premier Mette, zwracając uwagę na długo oczekiwane spotkanie, mające na celu omówienie przyszłości Europy. Podkreślił jednocześnie, że Polska i Dania mają zbliżone stanowisko w kwestiach dotyczących bezpieczeństwa.W swoim wystąpieniu Tusk podkreślił także znaczenie jednolitego stanowiska Unii Europejskiej w kontekście konfliktu na Ukrainie, który uznał za jedno z najważniejszych zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w Europie.

Wyraził potrzebę natychmiastowej i skutecznej pomocy dla Ukrainy, nie tylko w perspektywie długoterminowej, ale także w najbliższych dniach i tygodniach. Premier Tusk zaznaczył, że zarówno Dania, jak i Polska, będą wspierać spójne stanowisko UE w ocenie sytuacji na wschodzie. Oznajmił, że obie państwa wykluczają jakikolwiek scenariusz poza tym, który przyczyni się do zachowania integralności i niepodległości Ukrainy.

Premier Tusk zapowiada współpracę Polski i Danii w budowie tarczy antyrakietowej dla Europy

Donald Tusk w trakcie spotkania z premierem Danii Mette Frederiksen, omawiał kwestię bezpieczeństwa w Europie. Tusk podkreślił, że Europa stoi obecnie w obliczu różnych zagrożeń, które są łatwe do zauważenia. Cieszył się z pozytywnej reakcji premier Frederiksen na propozycję Polski dotyczącą uczestnictwa w projekcie budowy systemu obrony przeciwrakietowej dla Europy. Rozmawiano także o konieczności wsparcia dla Ukrainy w obliczu trudnej sytuacji, jak również o potrzebie wzmocnienia NATO. Premier Frederiksen podkreśliła znaczenie tego, aby sojusz był silny, uniemożliwiając Rosji próby zmiany granic Europy. Te rozmowy podkreślają ważność współpracy międzynarodowej w zapewnieniu stabilności i bezpieczeństwa w regionie.

– Jak wiecie, państwa europejskie rozmawiają o systemie obrony przeciwko dronom, rakietom. Dania, Niemcy oraz Wielka Brytania współpracują w ramach NATO nad europejskim systemem obrony. Ten ostatni atak IRANU na IZRAEL potwierdził, jak ważne jest posiadanie tego typu instalacji. Nie ma powodu, by Europa była pozbawiona skutecznej tarczy antyrakietowej, antydronowej – mówił. 

Premier Mette Frederiksen potwierdziła zgodność stanowiska Danii z Polską w kwestiach bezpieczeństwa. Podkreśliła, że należy podejmować większe działania w celu wzmacniania NATO, aby zapobiec próbom zmiany granic Europy siłą ze strony Rosji.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!


Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia