Dron i nowa apka, teraz więcej ciekawych filmów, zobacz jak wygląda nasze Legionowo z dużej wysokości w 4k

Dron i nowa apka, Drone Tower od Agencji Żeglugi Powietrznej to kompletnie darmowe narzędzie do zgłaszania i kontroli lotu.

177

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jakiego masz drona? My w redakcji używamy Mavic 3 DJI z kamerą Hasselblad 5.1. Czasem są problemy z zalogowaniem się do bezpiecznego lotu bo ruch jest coraz większy. Pamiętajcie że do lotów dronem cięższym jak 249g trzeba mieć specjalne uprawnienia.

Legionowo nocą wygląda jak metropolia

Drone Tower – wieża kontroli lotów

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) wprowadziła nową aplikację o nazwie DroneTower. Jej głównym zadaniem jest usprawnienie i zwiększenie bezpieczeństwa lotów dronów. Prezes PAŻP, Magdalena Jaworska–Maćkowiak, podczas konferencji prasowej poinformowała o nowej aplikacji i jej funkcjach. To że aplikacja pozwala użytkownikom na zgłaszanie planowanych lotów oraz na sprawdzenie warunków lotu w wybranej lokalizacji. Aplikacja jest darmowa i stanowi własność PAŻP, co gwarantuje jej aktualność i niezawodność.

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak podkreślił znaczenie aplikacji Drone Tower. Istotę w kontekście rosnącej popularności dronów w wielu sektorach gospodarki, takich jak budownictwo czy rolnictwo. Wskazał, że aplikacja DroneTower jest nie tylko narzędziem zwiększającym bezpieczeństwo, ale również komfort i wygodę użytkowników dronów. Zaznaczył również, że sprawny rynek dronowy ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie gospodarki.

PAŻP na wysokości zadania!!!

Z kolei Maciej Włodarczyk, kierownik Ośrodka Bezzałogowych Statków Powietrznych w PAŻP, opisał funkcjonalności aplikacji. Jest ich dość dużo czyli takie jak możliwość niewerbalnej komunikacji z służbami ruchu lotniczego. Także możliwość automatycznego przypomnienia o zakończeniu czasu zgłoszenia lotu. Włodarczyk podkreślił, że aplikacja jest intuicyjna i oferuje pełne zobrazowanie przestrzeni powietrznej. Czyli to co jest kluczowe dla bezpiecznego i skutecznego zarządzania ruchem dronów.

PAŻP przypomina, że zgodnie z wytycznymi Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, każdy lot dronem w Polsce powinien być zgłaszany poprzez system teleinformatyczny określony przez Agencję. Użytkowanie aplikacji DroneTower jest zatem obowiązkowe dla wszystkich operatorów dronów w Polsce. Aplikacja i szczegółowe instrukcje jej obsługi dostępne są na stronie internetowej pansa.pl, co stanowi istotne źródło informacji dla wszystkich użytkowników dronów.

Na koniec widok rynku miejskiego w Serocku a w tle rzeka Narew, idealne miejsce na wypad weekendowy poza Warszawę

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształtowaniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia