do Europarlamentu za karę czy w nagrodę – szykują się dymisje w rządzie

do Europarlamentu za karę czy w nagrodę - dymisje w rządzie, nieudolni ministrowie za karę lub w nagrodę zostaną europosłami

92

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

europarlament - zmiany w rządzie
Europarlament - zmiany w rządzie

W Polsce obserwujemy zaskakujące zmiany w rządzie Donalda Tuska. Zmiany które mogą sygnalizować nowe strategie polityczne i dążenia niektórych ministrów do zabezpieczenia swojej przyszłości politycznej w Brukseli. W ostatnim czasie media spekulują na temat możliwych dymisji i przenosin ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. To samo dotyczy ministra rozwoju i technologii Krzysztofa Hetmana oraz Borysa Budki, ministra aktywów państwowych. Czyli to będą dymisje w rządzie czy zmiany?

Lepiej być europosłem niż odpowiadać za resort

Szczególnie zaskakują informacje dotyczące minister zdrowia Izabeli Leszczyny, której stanowisko może być zagrożone. Jest zagrożone z powodu krytyki dotyczącej zarządzania kryzysowego w resorcie zdrowia. Brak sensownego planu ale i kompetencji kadry zarządzającej.

W kontekście ewentualnej dymisji Leszczyny, pod uwagę brane są różne opcje na jej następcę. Opcje które obejmują zarówno ekspertów naukowych, jak i działaczy politycznych zajmujących się zdrowiem. Minister zdrowia została skrytykowana przez prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, a także za opóźnienia w realizacji przepisów dotyczących e-papierosów. Dodatkowo, atmosfera wokół jej osoby gęstnieje w związku z możliwym przeniesieniem do Parlamentu Europejskiego.

Oprócz Leszczyny, media sugerują, że Marzena Czarnecka z ministerstwa przemysłu również może opuścić rząd z powodu kontrowersji związanych z wypowiedziami na temat górnictwa, które miały negatywny wpływ na rynek akcji. Również Czesław Siekierski, minister rolnictwa, mógłby rozważać kandydowanie do Parlamentu Europejskiego, co byłoby znaczącą zmianą w składzie rządu.

do Europarlamentu za karę czy w nagrodę?

Podsumowując, obserwowane zmiany i dymisje w rządzie Tuska mogą świadczyć o nie tylko o bieżących problemach w zarządzaniu poszczególnymi resortami, ale także o próbie reorganizacji i możliwym kierunkowaniu niektórych kluczowych postaci politycznych na arenę europejską. Sytuacja ta rzuca światło na wewnętrzne napięcia i strategie polityczne przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształtowaniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia