Wielki pożar na wysypisku śmieci w Delhi. Mieszkańcy martwią się o zdrowie

New Delhi, Indie – W niedzielę wieczorem na wysypisku śmieci Ghazipur we wschodnim Delhi wybuchły dwa pożary.

131

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wielki pożar na wysypisku śmieci w Delhi.
Wielki pożar na wysypisku śmieci w Delhi.

W poniedziałek, kilkanaście godzin po wybuchu ognia, ze składowiska nadal unoszą się w powietrze gęste kolumny dymu.

Strażacy walczą z pożarem od niedzieli wieczorem, ale do tej pory nie udało im się go ugasić. Na miejsce wysłano sześć zastępów straży pożarnej. Według władz miasta przyczyną pożaru była susza i upały. Mieszkańcy okolicznych terenów skarżą się na podrażnienie gardła i dróg oddechowych.

„Mieszkam tutaj i dym powoduje dyskomfort w oczach…” – powiedziała w rozmowie z agencją ANI jedna z mieszkanek. „Mamy też trudności z oddychaniem. Cała kolonia jest zaniepokojona. Ostatnim razem, gdy składowisko się paliło, były ofiary.”

Inny mieszkaniec skarżył się, że administracja nie podjęła żadnych działań w związku z pożarem. „Mamy trudności z oddychaniem z powodu dymu powstałego w wyniku pożaru. Nie możemy rozmawiać ze względu na zanieczyszczenie. (…) Administracja nic nie zrobiła. Chcemy, aby rząd rozwiązał problem.”

Wysypisko śmieci Ghazipur to jedno z największych w Indiach. W 2019 roku jego wysokość wynosiła 65 metrów, czyli tylko o 8 metrów mniej niż słynny minaret Qutub Minar. W 2022 roku na wysypisku miały już miejsce trzy pożary.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia