Korupcja i patriotyzm – idź i walcz za Ukrainę a my kupimy kolejne posiadłości w Hiszpanii

Korupcja i patriotyzm - idź i walcz za Ukrainę a my urzędnicy kupimy kolejne posiadłości w Hiszpanii i nowe auta

199

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Protesty rolników w Polsce. Bezczelność Zełenskiego zburzy relacje między Polską i Ukrainą? Co skrywa się za krytyką mediów społecznościowych? Dlaczego tło ekonomiczne protestów jest krytyczne dla Bezczelności Zełenskiego? Jakie są skutki braku uwzględnienia kontekstu sytuacji w Polsce przez Zełenskiego? Powody, dla których Bezczelność Zełenskiego może skutkować pogorszeniem relacji.
Protesty rolników w Polsce. Bezczelność Zełenskiego zburzy relacje między Polską i Ukrainą? Co skrywa się za krytyką mediów społecznościowych? Dlaczego tło ekonomiczne protestów jest krytyczne dla Bezczelności Zełenskiego? Jakie są skutki braku uwzględnienia kontekstu sytuacji w Polsce przez Zełenskiego? Powody, dla których Bezczelność Zełenskiego może skutkować pogorszeniem relacji.

W ostatnim czasie, sytuacja wokół ukraińskich usług konsularnych staje się coraz bardziej napięta, szczególnie w kontekście zobowiązań wojskowych. Poborowi widzą ukraiński biznes i korupcję, „oni rozkradają Państwo a żądają byśmy za nich umierali” mówi Oleg, młody Ukrainiec uciekający przed wojną. Liczne afery korupcyjne nie napawają chęcią obrony niesprawiedliwej ojczyzny. Korupcja i patriotyzm nie idą w parze.

Zmusimy ich przepisami do obrony ojczyzny i oligarchów czyli Korupcja i patriotyzm

Ukraiński MSZ, reaguje na nowe przepisy dotyczące mobilizacji. Decyduje o zablokowaniu procesu wydawania gotowych dokumentów paszportowych w placówkach zagranicznych. To wywołało niezadowolenie i strach wśród Ukraińców przebywających za granicą.

Decyzja ta wpłynęła na mężczyzn w wieku mobilizacyjnym. Nagle znaleźli się w sytuacji, gdzie ich plany i możliwość swobodnego poruszania się zostały poważnie ograniczone. W tłumie zgromadzonym przed punktem paszportowym w Warszawie, mężczyźni wyrażali swoje obawy i frustracje. Wielu z nich oczekiwało na odbiór paszportów od wczesnych godzin porannych. Liczą na to, że uda im się to zrobić przed wejściem w życie nowych regulacji.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy, Dmytro Kułeba, broni decyzji rządu, argumentując, że w obliczu pełnoskalowej agresji Rosji, ochrona ojczyzny jest priorytetem. Wyjaśnił, że obowiązek zarejestrowania się w lokalnych jednostkach wojskowych dla mężczyzn w wieku mobilizacyjnym to nie tylko prawo, ale przede wszystkim obowiązek obywatelski. Kułeba podkreśla, że taki system ma na celu utrzymanie gotowości obronnej kraju i jest jednym ze środków zapewniających bezpieczeństwo państwa.

Naród nie chce umierać za skorumpowanych polityków

Reakcje wśród Ukraińców są mieszane. Niektórzy, jak Denis, 23-letni mężczyzna, który również stanął w kolejce po paszport, wierzy, że blokada usług konsularnych to próba przymuszenia ich do powrotu i wzięcia udziału w obronie kraju. Jest przekonany, że rząd ukraiński stosuje presję. Presję aby zwiększyć liczebność sił zbrojnych, co jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie armii na nowych żołnierzy.

Z drugiej strony, generał Stanisław Koziej, omawiając sytuację, podkreśla, że armia ukraińska zmaga się z poważnymi brakami kadrowymi i że takie środki, chociaż kontrowersyjne, mogą być niezbędne. Zaznacza, że jakość i zaawansowanie technologiczne wspierane przez zachodnich sojuszników są kluczowe, ale nie zmienia to faktu, że każdy żołnierz, nawet ci wcieleni przymusowo, może odegrać ważną rolę na froncie. Korupcja i patriotyzm czyli czemu młodzi i bedni mają ginąć za cwanych i bogatych?

miliony Zełenskiego

Tymczasem, emocje wśród czekających na dokumenty rosną. Kobieta, której syn nie podlega jeszcze ustawie mobilizacyjnej, jest jedną z wielu osób, które głośno wyrażają swoje niezadowolenie. Niezadowolenie i strach przed możliwością wysłania bliskich na front. Rodzice, tak jak ona, obawiają się o przyszłość swoich dzieci. Tych które mogą być zmuszone do walki w wyniku tych nowych przepisów.

Kontrowersje wokół tych działań są przykładem głębokich dylematów moralnych i etycznych. Dylematów z jakimi borykają się zarówno obywatele, jak i rządzący w czasach wojny. Decyzje te mają bezpośredni wpływ na życie wielu osób i rodzą pytania o granice obowiązków państwowych wobec obywateli oraz ochronę ich

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia