UWAGA na atrakcyjne oferty noclegów – oszuści rozpoczęli majówkowe żniwa

Każdego roku trafiają nam się kumulacje wolnych dni, czy to święta, czy długie weekendy ruszamy w Polskę. I jak co roku, wiele osób przeżywa ogromne rozczarowanie, bo super oferta noclegu w atrakcyjnej lokalizacji okazuje się oszustwem. Zachowajmy więc czujność.

99

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

atrakcyjne oferty noclegów - ujęcie od tyłu, dwoje młodych z bagażami idzie uliczką starego miasta, gdzieś na południu Europy. Ona w szortach z torebką i walizką na kółkach, on w dżinsach z plecakiem.

Już za kilka dni wystartuje długo wyczekiwana przez wielu z nas majówka. Pchani nadzieją na piękną pogodę, Polacy wyruszą w plener, oraz różne zakątki naszego kraju i za granicę. Naturalną koleją rzeczy, największym wzięciem cieszą się oferty oferujące wręcz wymarzone warunki pobytu, za rozsądną cenę. Właśnie one powinny być przez nas dokładnie „prześwietlane”. Kiedyś oszuści musieli się mocno postarać by osiągnąć skutek, dzisiaj powszechny dostęp do internetu oraz oferowane przez niego możliwości np. AI, oferują złoczyńcom niezliczone możliwości. Stworzenie wirtualnego hotelu czy pensjonatu, nie stanowi problemu, a jeśli będzie to to oferta, wygasająca za 30 minut to nieszczęście gotowe. Ekspresowo przelewamy zaliczkę nie na konto bankowe, a na numer telefonu i po przyjeździe na miejsce z przerażeniem stwierdzamy, iż pod podanym adresem znajduje się warzywniak. atrakcyjne oferty noclegów

Tak znajdziesz atrakcyjne oferty noclegów bez zbędnego ryzyka

Przede wszystkim warto pamiętać, że pośpiech jest złym doradcą. Nie dajmy się zwieść hiper atrakcyjnym cenom, jeśli coś jest naprawdę dobre, to musi kosztować, a już w żadnym wypadku nie podajmy swoich danych osobowych (PESEL i inne). Oto kilka wskazówek, jak nie dać się oszukać i zachować miłe wspomnienia z majówkowego wyjazdu:

– Najbezpieczniejsze jest korzystanie z oficjalnych stron hoteli, pensjonatów itd. Jak się okazuje, na fałszywe oferty najłatwiej jest natrafić na darmowych portalach ogłoszeniowych.
– Prawdziwa oferta powinna zawierać przynajmniej podstawowe dane, takie jak nazwa i adres. Sam numer kontaktowy lub e-mail to zdecydowanie za mało, nie wykluczone że ogłoszeniodawca próbuje coś przed nami ukryć. Uniemożliwia sprawdzenie autentyczności oferty.

– Zachowajmy zimną krew i zdrowy rozsądek. Jeśli podana cena jest wręcz rażąco niska w porównaniu do oferowanych przez obiekty o podobnym standardzie, zachowajcie czujność.

– Jeśli oferta pochodzi od prywatnego ogłoszeniodawcy, i udało ustalić adres noclegu, warto zdobyć kontakt do najbliższego obiektu aby zapytać o prawdziwość obiektu z ogłoszenia.

– Kiedy poszukujemy opinii na temat interesującego nas miejsca, róbmy to w innych niż strona internetowa obiektu miejscach.

– Nie dajmy wywierać na sobie presji czasu

– Ewentualną zaliczkę na poczet pobytu wpłacajmy na konto bankowe, a w zamian żądajmy stosownego pokwitowania. Jeśli natrafimy na opór ogłoszeniodawcy, powinno to wzbudzić nasze podejrzenia.

– Archiwizujmy całą dokumentację związaną z transakcją oraz korespondencję.

Zdarzają się również bezczelne oszustwa, wykorzystujące profile istniejących obiektów hotelowych. Kiedy ktokolwiek zauważy, te same zdjęcia wykorzystane do opisu różnych miejsc noclegowych, powinien poinformować o tym administratora strony, aby ten zablokował takie ogłoszenie, a następnie złożyć zawiadomienie na Policji.

Mogłeś przeoczyć: Pijani pasażerowie. Pić albo nie pić oto jest pytanie.

********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy ponieważ umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia