Idź i walcz za ojczyznę, awantury w ukraińskiej ambasadzie

Idź i walcz za ojczyznę, MY właśnie mamy nowe miliardy do rozdysponowania a nieruchomości w Hiszpanii drożeją

167

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ja??? -Rozwiązanie problemu korupcji na Ukrainie powinno być celem Zełenskiego
Ja??? -Rozwiązanie problemu korupcji na Ukrainie powinno być celem Zełenskiego nie łajanie Polski

W Polsce narasta napięcie wśród ukraińskiej społeczności w obliczu decyzji ambasady Ukrainy. Decyzji o wstrzymaniu wydawania dokumentów paszportowych mężczyznom w wieku mobilizacyjnym. Zmiana ta ma zastosowanie do tych, którzy nie zdecydowali się na powrót do kraju i uczestnictwo w działaniach wojennych. Za ojczyznę czy za układy i oligarchów, za kogo mają walczyć skoro widzą co się dzieje. Czytają za granicą to co ukrywane jest w kraju.

Patriotyzm to wiara w sens walki za sprawiedliwą ojczyznę, jaka jest Ukraina?

Wzburzenie wśród Ukraińców jest widoczne, wielu z nich wyraża swoje oburzenie w mediach społecznościowych i bezpośrednio w kontaktach z konsulatami. Umierać za ojczyznę która zawsze była i jest siedliskiem korupcji i niesprawiedliwości to nonsens mówi 23 letni Oleg.

Oksana Pestrykowa z Fundacji Ukraiński Dom w Warszawie podkreśla, że decyzja ta wprowadza dużą niepewność w życie Ukraińców. Ci którzy przebywają w Polsce, zwłaszcza tych, których dokumenty straciły ważność lub wkrótce stracą. Brak paszportów uniemożliwia legalne zatrudnienie oraz inne codzienne czynności wymagające identyfikacji, co stawia ich w trudnej sytuacji życiowej i zawodowej.

Wprowadzone ograniczenia budzą szereg pytań o zgodność z ukraińską konstytucją oraz o respektowanie praw obywatelskich przez ukraińskie władze. Komentarze w mediach społecznościowych sugerują, że wielu Ukraińców czuje się zdradzonych przez własny rząd. Ten który zamiast wspierać swoich obywateli na obczyźnie, wydaje się ich przymuszać do powrotu i włączenia się do działań wojennych.

Mięso armatnie potrzebne na już

Niektórzy zwracają uwagę na absurdalność sytuacji, w której ludzie, którzy uciekli przed wojną, mają teraz być zmuszani do walki. To wszystko mimo braku odpowiedniego przeszkolenia i przygotowania do realiów frontu. Propozycje takie jak tworzenie ośrodków szkoleniowych dla chętnych do walki na terenie Polski pojawiają się jako alternatywa. Taka która zapewni bardziej systematyczne i przemyślane podejście do kwestii mobilizacji.

Komentarz Dmytro Kułeba, ministra spraw zagranicznych Ukrainy, wskazuje, że dla ukraińskiego rządu priorytetem jest obrona kraju przed zewnętrznym agresorem. Każdy obywatel powinien być gotowy do obrony swojej ojczyzny. Takie stanowisko spotyka się jednak z krytyką, wielu Ukraińców przebywających za granicą. Większość uważa, że ich decyzja o emigracji była podyktowana koniecznością ochrony własnego życia i życia swoich rodzin.

Sytuacja ta wywołuje również pytania o możliwe konsekwencje dla długoterminowych relacji między Ukrainą a jej obywatelami przebywającymi za granicą. Obawa przed utratą zaufania i poczucia przynależności do państwa ukraińskiego może prowadzić do dalszych komplikacji. Zarówno na płaszczyźnie indywidualnej, jak i w szerszej perspektywie społeczno-politycznej.

A może rząd Ukrainy pomyśli czemu obywatele nie chcą kochać ojczyzny i Prezydenta

Ekspert ds. wojskowości, gen. Stanisław Koziej, podkreśla, że armia ukraińska boryka się z wieloma wyzwaniami, w tym z brakiem wystarczającej liczby żołnierzy. Podkreśla, że w obecnej sytuacji konieczne jest podejmowanie drastycznych środków, aby zapewnić obronność kraju. Jednakże, zmuszanie obywateli do powrotu i walki może być postrzegane jako kontrowersyjne i nieefektywne.


W obliczu tych wydarzeń, społeczność ukraińska w Polsce znajduje się w trudnej sytuacji. Z jednej strony oczekuje wsparcia i ochrony ze strony swojego rządu, z drugiej – staje przed perspektywą powrotu do kraju, który nadal jest pogrążony w konflikcie zbrojnym. Jak się wydaje, przyszłość relacji pomiędzy Ukraińcami za granicą a ich rządem będzie zależeć od tego, jak zostaną rozwiązane obecne napięcia i czy uda się znaleźć sposób na godne traktowanie wszystkich obywateli, niezależnie od ich miejsca pobytu.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia