ŠKODA AUTO unowocześnia fabrykę i powierzchnię magazynową

220

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO usprawnia proces produkcyjny samochodów

ŠKODA AUTO dąży do otwarcia drugiego zautomatyzowanego magazynu małych części, co pozwoliłoby zwiększyć efektywność pracy głównej fabryki. Marka czeskich samochodów dąży do tego, aby usprawnić proces produkcyjny samochodów. Wśród innowacji, które mają pomóc w produkcji są roboty, które przenoszą drobne elementy bezpośrednio na linię. Otwarty w lipcu tego roku magazyn, tylko potwierdza, że innowacja jest potrzebna, a maszyny odciążają ludzi wykonując pracę fizyczną.

ŠKODA AUTO

– W poprzednim roku znacznie usprawniliśmy procesy logistyczne w naszym zakładzie produkcyjnym w Kvasinach. Teraz, dzięki zautomatyzowanemu magazynowi małych części, jesteśmy w stanie podnieść wydajność procesów także w głównej fabryce w Mlada Boleslav. Magazyn ten jest znacznie większy i doskonale przygotowany do produkcji samochodów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko zgodnie z zasadami koncepcji Przemysł 4.0 – powiedział Michael Oeljeklaus, członek Zarządu ŠKODA AUTO ds. produkcji i logistyki.

ŠKODA AUTO – zautomatyzowany magazyn otwarty został już w lipcu bieżącego roku

Otwarty w lipcu 2018 roku magazyn w myśl zasad Przemysłu 4.0, pozostaje w pełni zautomatyzowany. Drobne elementy są odpowiednio przechowywane a później dostarczane przez roboty na linię montażową w wymaganej kolejności. Proces ten umożliwia zwiększenie precyzji pracy, przyśpieszenie procesów logistycznych i dalszą minimalizację błędów. Maszyny odciążają pracowników wykonując pracę wymagającą fizycznie. Pozwala to przeznaczyć więcej czasu na skanowanie etykiet czy przenoszenie pojemników z drobnymi elementami w obszarze towarów przechodzących i wychodzących.

ŠKODA AUTO

Na powierzchni 2000 m2 znajduje się przestrzeń dla 71 tysięcy pojemników mieszczących małe części. Półki o wysokości 14 metrów pozwalają przechowywać 580 plastikowych skrzyń na godzinę. Taka sama liczba niedużych paczek może być obsłużona podczas kompletacji towarów wychodzących. Wszystko dzięki podziałowi pracy pomiędzy roboty – dwa odpowiadają za przechowywanie towarów, a pozostałe dwa za ich przemieszczanie na terenie fabryki.

Przeczytaj Jazda we mgle – czym musisz pamiętać?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia