Jak jeździć we mgle?

599

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

jak jechać we mgle

Jak jeździć we mgle?

Z pewnością zdarzyło Wam się podróżować we mgle i wiecie jaki to dyskomfort w podróży. W takiej sytuacji jeszcze ważniejsze jest odpowiednie zachowanie podstawowych zasad, które zapewnią bezpieczeństwo zarówno nam jaki i pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

Niektórzy ludzie włączają przeciwmgłowe przy dobrej widoczności, nie wiedząc o tym że to nie poprawia widoczności jadących z tyłu, tylko pogarsza! Również wtedy powodują że gorzej widoczne są światła stop. Najlepiej je włączać dopiero kiedy widoczność spada na 50-60 metrów… Podczas mgły nie włączajcie świateł drogowych, tzw. „długich” gdyż to także pogarsza widoczność!

Pamiętajmy, że jazda we mgle zmusza kierowców do zachowania szczególnej ostrożności i dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze!
Pamiętajmy także, że w takiej sytuacji kilka minut dłużej w podróży może uratować zdrowie a nawet życie…

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia