Honker – samochód w wersjach specjalnych

931

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pod koniec Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, w kraju prowadzono rozmaite testy prototypów przystosowanych do jazdy po ciężkim terenie. Przez długi okres prób i błędów w roku 1988 do produkcji wprowadzono Tarpana Honkera nowy wóz terenowy…

honker as

W tym czasie większość samochodów Honker była produkowana dla wojska, rzadko straży pożarnej, milicji i policji oraz mało zauważalne modele cywilne. Przez kilka lat produkcji do produkcji trafiło kilka wersji ambulansu, specjalnych skorpionów, a w roku 2013 Honker doczekał się nowej 5-drzwiowej wersji zaprezentowanej przez nowe przedsiębiorstwo DZT Tymińscy.

honker ambulans

Wersje ambulans to nie tylko wersje dla wojska, po pewnym czasie stworzono też prototyp ambulansu dla pogotowia ratunkowego

W pewnym czasie Honker doczekał się czegoś nowego – wersji o nazwie skorpion. W rzeczywistości model opracowano na podstawie doświadczeń z Iraku, gdzie potrzebowano lekkiego pancernego samochodu. Opracowano również kilka innych : LOSOT-2, Ryś, Szakal i Hiena.

Honker w dzisiejszych czasach wciąż służy w wojsku, nadal wykonuje ciężkie zadania i ćwiczenia. Mimo wielu krytycznych uwag samochód swą topornością i brakiem nowinek elektrycznych daje radę.

Zobacz także: Fenomen ze Starachowic – FSC STAR 266

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia