Ferrari F512M Gerharda Bergera odnalezione po prawie 30 latach

Ferrari F512M, ostatnia odsłona legendarnego Testarossa, wraca do swojego wielbiciela po 28 latach tułaczki

253

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ferrari F512M Gerharda Bergera odnalezione
Ferrari F512M Gerharda Bergera odnalezione

Wreszcie po blisko trzydziestu latach Gerhard Berger doczekał się odzyskania swojego skradzionego Ferrari F512M. zostało ono skradzione podczas Grand Prix San Marino w 1995 roku, gdy był jeszcze aktywnym kierowcą Formuły 1. Jest to szczególnie istotne wydarzenie, biorąc pod uwagę wyjątkowy charakter tego modelu. F512M był ostatnią wersją Testarossy, z której wyprodukowano zaledwie 501 egzemplarzy. Ferrari F512M Gerharda Bergera odnalezione po prawie 30 latach

Ferrari F512M Gerharda Bergera odnalezione po prawie 30 latach

Berger, który zakończył swoją karierę w Formule 1 kilka lat po kradzieży, długo czekał na odzyskanie tego niezwykłego samochodu. Po wielu latach poszukiwań, policja brytyjska odzyskała pojazd, który trafił w ręce amerykańskiego kolekcjonera poprzez brytyjskiego pośrednika.

Odnalezienie samochodu było możliwe dzięki rutynowej kontroli dokumentów przez producenta zaginionego pojazdu. Po potwierdzeniu, że to skradziony samochód Bergerowi, Metropolitan Police skonfiskowała Ferrari F512M. Wycena pojazdu waha się wokół półtora miliona złotych.

Ferrari F512 Gerharda Bergera to klasyk jakich mało
Ferrari F512 Gerharda Bergera to klasyk jakich mało

Funkcjonariusze ustalili, że samochód został wysłany do Japonii tuż po kradzieży. Dopiero pod koniec zeszłego roku trafił z powrotem na Wyspy Brytyjskie. Teraz unikalne Ferrari jest już w rękach policji. Otwiera to drogę do jego zwrotu prawowitemu właścicielowi, którym jest obecnie 64-letni Berger.

Ikona bolidu F1

Gerhard Berger to nie tylko legendarny kierowca Formuły 1, ale także postać znacząca dla historii tego sportu. Austriak święcił sukcesy zarówno na torze, jak i poza nim. Zyskał szacunek nie tylko jako utalentowany kierowca, ale także jako osoba o silnym charakterze i zdecydowanej postawie. Jego wieloletnia kariera w F1 obejmowała występy dla zespołów takich jak Ferrari, McLaren czy Benetton. Zddobył 10 zwycięstw oraz dwukrotnie kończył sezon na trzecim miejscu. Po zakończeniu kariery sportowej pozostał aktywny w środowisku wyścigowym, pełniąc różne funkcje, w tym rolę dyrektora technicznego w zespole BMW Sauber.

 

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radioDziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org  
Zapraszamy do Kulinarnej Nawigacji z Jarosławem Uścińskim

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia