Polowanie na klasyki – Fiat 126p elx

885

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fiat 126p elx

Dzisiejszym bohaterem jest chyba najbardziej rozpoznawalny i lubiany klasyk w Polsce. Popularny maluszek. Już nie raz gościliśmy maluchy z różnych okresów produkcji w naszym cyklu były z pierwszych serii więc nadszedł czas na prezentacje Fiat 126p elx z ostatnich lat. 

Fiat 126p elx

Fiat 126p elx

Większość z nas pamięta czasy gdy to malucha dało się kupić za przysłowiową flaszkę wódki i jeszcze zarobić na nim na złomie. Te czasy bezpowrotnie odeszły i nawet maluchy z końca produkcji stają się pożądanymi klasykami. Można je spotkać na wielu, wielu zlotach. Jeszcze  7-8 lat temu było to nie do pomyślenia. Wyznacznikiem fajnego klasycznego  malucha były chromowane zderzaki oraz cytrynki nikt nawet nie przypuszczał że sprawy przyjmą taki obrót.

Fiat 126p elx

Wracając do tematu prezentowany maluszek jest jednym z ostatnich mi znanych Fiatów 126p kupionych za przysłowiowe „pól litra” czy bardzo przyzwoitą i okazyjną cenę.

Fiat 126p elx

Wyprodukowany w przełomowym 2000 roku był aktywnie użytkowany przez ponad 14 lat. Niestety nikt nie dołożył starań aby specjalnie dbać o auto. Nie pomyślano również o solidnej warstwie antykorozyjnej zabezpieczającej podwozie auta przed straszliwą rdzą.  Dało to wszystko o sobie znać 14 lat po odebraniu auta z salonu. Progi i podłoga nie najlepiej zniosły próbę czasu.

Fiat 126p elx

O tyle o ile podłogę było do czego spawać to progi były masakryczne. Praktycznie nie istniały. Lecz wprawna ręka doświadczonego fachowca, kilka godzin pracy oraz troszkę blachy sprawiły iż stan blacharski powrócił do tego, który był w 2000 roku.

Fiat 126p elx

Oczywiście lakier też pozostawiał wiele do życzenia  lecz nie ma takich rzeczy których nie dałby się naprawić. Tak więc całe nadwozie zyskało nową powłokę lakierniczą oczywiście w oryginalnym czerwonym kolorze. Wnętrze nie wymagało napraw zachowało się w idealnym stanie podobnie jak elementy mechaniczne. Wszystko to wymagało tylko regulacji, przejrzenia oraz gruntownego czyszczenia.

Fiat 126p elx

I w taki właśnie oto sposób po 3 miesiącach od zakupu powstał piękny dość młody klasyk, który może cieszyć oko nie tylko właściciela. Miejmy nadzieję, iż będzie dzielnie służył przez następne lata. A was wszystkich już teraz zapraszam do lektury poprzedniego artykułu BIZON – DOCENIANY KLASYK

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia