Debiut Infiniti z silnikiem VC-Turbo w Paryżu

233

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Infiniti z silinkiem VC-Turbo w Paryżu
Infiniti z VC-Turbo w Paryżu

Infiniti zadebiutowało z nowym silnikiem  VC – Turbo w Paryżu.

Jest to pierwszy na świecie nowy silnik VC – Turbo (o którym już wspominaliśmy wcześniej), przygotowany do produkcji seryjnej o zmiennym stopniu sprężania. Na paryskich salonach marka również zaprezentowała swoją sportową limuzynę Q50 po face-liftingu.

VC – Turbo, czyli jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie silników spalania wewnętrznego.

 Infiniti z silnikiem VC-Turbo
Infiniti z silnikiem VC-Turbo

Krótko mówiąc, technologia ta wykorzystuje zaawansowany układ wielodżwigniowy, by bezstopniowo zwiększać bądź zmniejszać wielkość komory spalania, co pozwala na dostosowanie najbardziej optymalnego stopnia sprężania ( silnik realizuje stopień sprężania w zakresie 8:1 oraz 14:1). Fascynujące jest to, że czterocylindrowy nowy silnik Infinity VC-Turbo swoimi osiągami jest w stanie konkurować  z benzynowymi silnikami sześciocylindrowymi , przy których wypada znacznie oszczędniej – maksymalna moc to ok. 200kW(272KM) oraz moment obrotowy 390 Nm. Jako diesel może pochwalić się również swoją cichą pracą i znacznie zmniejszonymi wibracjami.  – Pionierska technologia silnikowa VC-Turbo to wielki skok naprzód w dziedzinie konstrukcji silników. Inżynierowie motoryzacyjni uważają, że prawdziwym przełomem w technologii spalania wewnętrznego będzie opanowanie zmiennego stopnia sprężania. – mówił Prezydent Infiniti Motor Company, Roland Krueger.

W Paryżu Infiniti zaprezentowało również QX Sport Inspiration  (swoją premierę miał w Pekinie w tym roku). SUV ten jest eleganckim, pełnym dostojności i mocy autem, który ma charakteryzować styl marki – będzie on prototypem kolejnych SUV-ów nowej generacji klasy Premium.

Debiut Infiniti z silnikiem VC – Turbo w Paryżu

Infiniti QX SI z silnik VC-Turbo
Infiniti QX SI z silnik VC-Turbo

Oczywiście, wielkim sukcesem marki na paryskich salonach była limuzyna Q50 po liftingu. Model ten z roku modelowego 2017 będzie dostępny z nowym pakietem Designer Pack – w którym do wyboru będą dwie kolory tapicerki ze skóry typu semi-anilina (Graphite i Java Brown). Kolejnym ulepszeniem w tym samochodzie ma być system audio Bose Performance Series, w którego skład wchodzić będzie trzynaście głośników.  Oprócz tego limuzyna wyposażona zostanie w takie funkcje jak zdalny ruch silnika, lokalizator samochodu czy śledzenie auta po kradzieży.

Koniecznie zapoznaj się również z: Infiniti QX30 D Crossover Premium

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia