Prortfele kierowców w weekend odetchną, ceny na stacjach – benzyna, lpg i napęd w dół

Prortfele kierowców w weekend odetchną, ceny na stacjach - benzyna, lpg i napęd w dół aż do poniedziałku?

487

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prortfele kierowców w weekend odetchną, ceny na stacjach - benzyna, lpg i napęd w dół

Obniżki nie są szokujące ale dające uśmiech przy tankowaniu. Kiedy ceny rosną nawet o kilka groszy ale ciągle to nawet taka mała obniżka raduje serce i portfel. Co z tego wyjdzie w poniedziałek będzie zależało od sytuacji na Świecie. Iran i Rosja mają na to wpływ. Tymczasem życzymy Wam taniego tankowania z uśmiechem!!! Ceny na stacjach w dół

Taniej na stacjach paliw, drożej w hurcie


Każdy kierowca lubi słyszeć słowo „obniżka” równie mocno jak „zakończono prace drogowe”. W tym tygodniu stacje paliw zdecydowały się na mały gest w stronę portfeli kierowców – cena benzyny lekko spadła. Chociaż w hurcie ceny paliw przypominają bardziej emocjonującą giełdę, na stacjach można było zaobserwować radosne obniżki. Średnio o dwa grosze, ale zawsze coś! Może to nie rozbicie banku, ale przynajmniej bankomat zostanie odwiedzony o te kilka groszy rzadziej.

Niższe ceny, większe możliwości
Dla wielu kierowców każda obniżka cen paliwa to jak mały prezent od losu. „O, dwa grosze mniej? Kupię sobie za to… no cóż, prawie nic, ale zawsze to sympatyczne,” żartują kierowcy, tankując swoje pojazdy. Dla mieszkańców Górnego Śląska, gdzie benzyna jest najtańsza, to prawie jak zapowiedź lokalnej uroczystości. Może zaczną obchodzić Dzień Taniej Benzyny?

Ceny hurtowe i na stacjach. Ryzyko „fałszywych wniosków”


Jednak jak mawiają w świecie finansów, co spada, to musi kiedyś wzrosnąć. Analitycy rynku paliw zachowują spokój i studzą nastroje, przypominając, że spadki na stacjach mogą być tylko chwilową promocją w szalonym świecie paliw. Ceny w hurcie delikatnie wzrosły, więc kto wie, może dzisiaj taniej, a jutro znowu pełna kieszeń wydatków?

Na razie śmiech na stacjach
Pomimo potencjalnych podwyżek w przyszłości, obecna chwila przynosi ulgę dla kierowców. „To trochę jak z rzadkimi słonecznymi dniami w listopadzie, cieszymy się nimi, póki trwają,” komentuje z uśmiechem jeden z kierowców. Dzięki obniżkom, weekendowe wyjazdy wydają się trochę bardziej kuszące. „Może skoczymy na tę słynną kiełbasę z nieodległej miejscowości, skoro przejazd nas mniej kosztuje?” – planują rodziny, zastanawiając się nad weekendowymi planami.

Czarny scenariusz. Oczy świata na cieśninę Ormuz


Oczywiście, nie można ignorować, że świat paliw to prawdziwa rosyjska ruletka. Tym razem wszyscy z niecierpliwością spoglądają na Bliski Wschód, gdzie ceny mogą wzrosnąć równie szybko, jak spadły. Ale na razie – „Niech żyją niższe ceny! Długo i szczęśliwie!” – wołają optymiści, pompując opony i planując kolejne trasy.

Zatem, chociaż przyszłość cen benzyny jest tak przewidywalna jak wynik meczu w lokalnej lidze piłkarskiej, na ten weekend kierowcy mogą cieszyć się z kilku dodatkowych groszy w kieszeni. A kto wie, może te dwa grosze zaoszczędzone na benzynie można przeznaczyć na dodatkowy cukierek w trakcie postoju na stacji? To zawsze coś!

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia