SWAP silnika co to właściwie jest.

8868

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

SWAP silnika co to takiego?

SWAP silnika, co to właściwie jest, zapraszam do przeczytania artykułu. SWAP to przerzucenie silnika z jednego auta do drugiej. Jest to najlepszy sposób i najtańszy jeśli chcemy podnieść moc naszego auta bez większej ingerencji w silnik jak turbo czy kompresor.

Decydując się na tak zwanego SWAPA warto pomyśleć przyszłościowo jeśli chcemy tuningować nasze auto. Warto zastanowić się jaki silnik wybrać o jakiej mocy i z jakim potencjałem  Oczywiście nie ma najmniejszego sensu wkładać silnika o mniejszej mocy. Chyba ze chcemy mieć bezpieczną jednostkę bo nasz stary silnik był już wysłużony. Decydujemy się tu na tak zwany bezpieczny setup na jeden sezon lub dwa a w miedzy czasie odkładamy pieniążki na jakiś inny większy, mocniejszy silnik.

SWAP silnika, przykład
swap silnika przykład

SWAP silnika co to jest czyli przygotowując się do zmiany

Warto najpierw rozejrzeć się za silnikiem który był montowany do naszego modelu auta ale o bardziej usportowionej wersji jak na przykład: z Golfa na wersje od Golfa GTI czy modelu Hondy Civic a silnik z wersji VTI. Przy zakupie swapu warto rownież dobrać do przekładki większe hamulce, skrzynie biegów. Taki zestaw najtaniej kupić z rozbitka, który był na przykład puknięty w tył auta. Mamy wtedy pewność ze silnik oraz osprzęt nie jest uszkodzony a resztę części możemy sprzedać na znanych nam portalach tym się zajmującymi. Jeśli sprzedający nie ma wszystkich potrzebnych rzeczy warto się zastanowić czy w ogóle warto kupować taki silnik. Najlepiej kupić silnik z całym kompletnym osprzętem. Mowa tutaj o silniku wraz z kolektorami, wiązkami silnikowymi i komputerem bez, którego nie uruchomimy silnika.

SWAP silnika co to jest czyli przygotowując się do zmiany
SWAP silnika co to jest czyli przygotowując się do zmiany

Moim zdaniem lepiej kupić cały zestaw od jednego Pana i mieć pewność ze wszystko będzie pasowało tak jak trzeba. Chcąc pójść dalej i wkładać mocniejsza jednostkę warto rozejrzeć się za silnikami, które oferuje producent naszego auta. Zastanawiając się czy taki SWAP na sens i w ogóle czy podejdzie do naszego auta mogę odpowiedzieć, ze na 99% TAK. Taki silnik uda nam się przerzucić bez większego problemu jeśli mamy do tego odpowiednią wiedzę oraz sprzęt. Mając zamontowany taki silnik mamy większy potencjał na późniejszy tuning mechaniczny. Dajmy tutaj przykład na aucie marki Honda Civic. Mamy zamontowany seryjny silnik o pojemności 1.4 oznaczenie D14 więc możemy śmiało wrzuć silnik z Civic tak zwanej Angielki 1.8(B18).

SWAP, kolejny przykład
swap po instalacji

Z mocny seryjnej naszego silnika po przekładce możemy wyciągnąć na seryjnych podzespołach około 170 koni mechanicznych. Chcąc uzyskać dodatkowa moc warto zainwestować w inne kolektory wydechowe, ssące oraz zrobić konkretny przelot wraz z tłumikiem końcowym. SWAP

SWAP silnika co to jest i Czy jest to drogie i trudne?

Jeśli chcemy mieć pewność, że mamy zdrowy silnik pod maska musimy „parę” złotych zapłacić. Niestety, tuning nie jest tanim sportem. Przekładając silnik osobiście możemy nieco pieniędzy zaoszczędzić lub wydać na inne rzeczy do naszego auta. Tak jak pisałem wyżej najlepsza i najtańsza opcja jest kupno „rozbitka” wtedy spora cześć wydanej pieniędzy nam się zwróci. Dziękuje za poświęcony czas na przeczytanie mojego artykułu.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moim poprzednim artykułem, który znajdziecie w linku poniżej.

https://bezpiecznapodroz.org/sportowe-pasy-szelkowe/

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia