Sportowe zawieszenie gwintowane.

1496

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zawieszenie gwintowane to równie ważna  forma tuningu. Montując zawieszenie gwintowane w naszym aucie poprawi się nie tylko jego wygląd ogólny ale również prowadzenie w zakrętach. Zapraszam do przeczytania mojego artykułu.

Czym jest sportowe Zawieszenie gwintowane?

Zawieszenie gwintowane umożliwia nam regulacje wysokości naszego auta. W gamie sportowego gwintowanego zawieszenie występują jeszcze modele, które umożliwiają nam również regulacje twardości naszego zawieszenia.

Jeszcze niżej? Czemu nie!

zawieszenie-gwintowane

Zamontowanie gwintu zapewnia nam rozłożenie środka ciężkości auta. Dzięki zmniejszeniu prześwitu naszego auta możemy szybciej pokonywać ostrzejsze zakręty. Jako przykład możemy posłużyć się Formułą 1. Tak jak nadmieniłem wyżej istnieją również takie zestawu gwintu, który daje nam możliwość regulacji twardości. Oczywiście moim zdaniem obniżać auta trzeba z głowa, ponieważ zbyt mocne obniżenie auta sprawi ze nasza fura będzie mało użyteczna na polskich drogach.

Ceny sportowego zawieszenia gwintowanego:

Ceny gwintu są bardzo rozbieżne. Jedne z najtańszych zestawów można kupić już za około 500-700 polskich złotych. Oczywiście taki zestaw to nic innego jak chińska produkcja. Czy jest wytrzymały? Ilu ludzi tyle opinii moim zdaniem. Jeden kierowca w ciągu sezonu zrobi więcej kilometrów drugi mniej. Na pewno można o nim powiedzieć ze jest bardzo sztywne co według mojej oceny zmniejsza komfort jazdy, zwłaszcza na nierównych drogach. Natomiast jeśli chcemy kupić gwint z wyższej półki musimy zapłacić od 1000 złotych. Mamy tu pewność ze produkt będzie spełniał swoje funkcje oraz będzie „trwałym” produktem.

Popraw wygląd swojego auta:

Wiele osób, które tuninguje swoje auta montują sportowe zawieszenie gwintowane nie tylko dla poprawienia prowadzenia naszego auta w zakrętach ale również dla poprawienia ogólnego wyglądu auta. Popatrzcie sami na zdjęcie poniżej, czy takie auto wraz z konkretna felgą oraz dobrze dobranym lakierem karoserii nie przyciąga Waszego wzroku? Szczerze mówiąc ja bym zawiesił oko.

zawieszenie-gwintowane

Wady gwintowanego zawieszenia:

Pomimo wielu plus montażu takiego zestawu, które starałem się Wam przedstawić nie możemy zapomnieć o pewnej wadzie. Mieszkamy w kraju gdzie drogi pozostawiają dużo do życzenia. Zbyt mocne obniżenie naszego auta spowoduje, że będzie nam ciężko poruszać się po drogach w warunkach miejskich. Częste obcierki na koleinach czy przejazd przez progi zwalniające może być sporym wyzwaniem. W moim odczuciu to są właśnie najgorsze skutki uboczne takiego zawieszenia.

zawieszenie gwintowane

Inne formy obniżenia auta:

Mowa tu o sprężynach obniżających. Niestety możemy obniżyć auto o daną wysokością, którą zapewni producent danej sprężyny. Moim zdaniem jest to dobra forma do nauczenia się jazdy obniżonym autem. I dopiero później włożyć zawieszenie gwintowane.  Ceny takich sprężyn nie należą do wysokich i już za ciekawą kwotę możemy poprawić prowadzenie naszego auta oraz jego wygląd.

Serdecznie dziękuje za poświęcony czas na przeczytanie artykułu oraz gorąco zachęcam się do zapoznania z moim poprzednim artykułem.

https://bezpiecznapodroz.org/swap-silnika-wlasciwie/

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia