E34 Fretki – luźna rozmowa.

411

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

E34 Fretki – luźna rozmowa o E34 oraz kobiecie wśród zmotoryzowanych. Serdecznie zapraszam do przeczytania.

Fretka wraz z jej E34 cieszy się dużym poparciem wśród swojej ekipy oraz na Facebook’u. Ma tam założony profil swojej” Baśki” na, który serdecznie zapraszam, link podam na dole. Postanowiłem przeprowadzić z Kamilą luźna rozmowę byście mogli zobaczyć jak wygląda to z jej perspektywy.

Cześć e34 widzę ma się dobrze,dzięki za chwile na rozmowę mam nadzieje, że nie zanudzę Cie pytaniami związanymi z e34 i nie tylko.

Hej, tak e34 ma się dobrze, to wspaniałe móc udzielić Wam wywiadu, więc o żadnym zanudzaniu nie ma mowy.

e34

Powiedz nam coś więcej o swojej e34.

E34 nabyłam 2 lata temu w Szczytnie. Jechałam z negatywnym nastawieniem bo przecież nie chciałam e34 tylko e36. Zajeżdżam na stacje benzynową i nie ma tam nikogo. Nagle z oddali słychać jakieś auto z dziurawym tłumikiem, na chińskich „zenonach” po chwili pojawia się biały pyszczek. Rzuciła na mnie urok. Po prostu spojrzałam na nią i wiedziałam, że to jest właśnie to auto.
Wiedziałam, że czeka nas dużo pracy przy niej ale przecież jest tego warta.
Zaczęły się działania. Chłodnica, hamulce, rurka od silniczka krokowego, zawieszenie, sprzęgło itp. Nie zapominajmy o pierdzącym tłumiku, trzeba coś było w tym kierunku zadziałać przecież to wstyd żeby e34 miało tłumik od mercedesa a więc wstawiliśmy na nowo tłumik od e34, a tłumik końcowy od RM MOTORS RM3. Zmiana foteli z materiałowych na podgrzewane skóry. I oczywiście black hella.

Dlaczego BMW a nie inna marka ?

Od kiedy pamiętam oglądałam się za samochodami. Będąc dzieckiem nikt mi nie tłumaczył i nie rozwijał we mnie tej pasji. Sama pomalutku zaczynałam się tym interesować i tak padło na bmw. Jeździłam różnymi autami zarówno jako pasażer jak i kierowca. Hondą, hyundaiem, toyota, audi i mogłabym tak wymieniać i wymieniać. BMW odpowiada po prostu moim wymaganiom. Basia jest wygodna i duża. Daje mi ogromny komfort podczas jazdy. Trasa Białystok-Toruń była przyjemnością a nie męczarnią. Auto z lat 90 które posiada klimatyzacje, 4 elektryczne szyby podgrzewane fotele z podłokietnikami czy to nie jest wysoki standard jak na tamte czasy?

Ciekawy projekt, czego możemy się spodziewać w 2k17?

e34

Plany są duże do co 2k17 ale jak wiadomo żeby działać trzeba mieć fundusze.
Po pierwsze malujemy białą damę. A jak wiadomo to nie jest wydatek paru stówek. Kolor zostaje oryginalny nie zmieniam go. Jest idealny, pasuje do niej.
Chciałabym wrzucić jakąś ładną felgę z rantem. Przyciemnić tylne szyby. Posadzić basie na gwintowanym zawieszeniu, wymienić podsufitkę i zmienić boczki.

Wiem, że lubisz drift. Traktujesz to jako zabawę czy raczej coś więcej?

Lubię? To jest za mało powiedziane. Kocham. To właśnie w Basi pierwszy raz latałam, na niej się uczyłam, może i na śniegu no ale… pierwszy raz był. I jeżeli driftowóz to właśnie e34. O takim marzę. Pomimo tego, że miałam już przyjemność latania e36 i e30.
Cały czas mam chwile wątpliwości w których zastanawiam się czy pieniążki odłożone na malowanie nie zainwestować w driftowóz. Chce wyjechać na tor i rozwijać się w tym kierunku. Tylko czy zatrzymać projekt e34? A ruszyć z projektem driftowozu?

Jak się odnajdujesz jako kobieta wśród zmotoryzowanych?

e34

Nie każdy odbiera mnie pozytywnie. Dużo razy usłyszałam, że jestem blacharą albo liczę na fejm. Fp założyłam na początku kupna Basi, szło ciężko ale nie chodziło o to żeby ludzie lajkowali mój projekt. Chciałam pokazać, że kobieta też potrafi kochać auto i nie boi się ubrudzić a złamany paznokieć to nie jest koniec świata. Ludzie którzy znają mnie, z którymi działam przy Basi czy ich autach wiedzą jaka jestem. Chłonę cały czas wiedzę od ludzi którzy mnie otaczają, bo ja tak naprawdę nie wiem nic. Codziennie się uczę czegoś nowego. Są też osoby które piszą do mnie na fp proszą o radę, nie zwracają uwagi na to, że jestem kobietą. I to jest piękne. Piękne są momenty w których staję z mężczyznami działającymi w sferze motoryzacji i zaczynam rozmawiać jak równy z równym.

Co powiesz o innych markach? Czy jesteś zamknięta na BMW?

Nie ma takiego czegoś jak zamknięcie na BMW! Przepraszam, ale to, że jeździsz hondą, vw, audi, czy porsche czyni Cię lepszym lub gorszym? Nie. Każdy z nas kocha swoje auto i nie ważna jest marka. Liczy się wspólna pasja. Uważam, że powinniśmy się wspierać a nie prowadzić wojny.

Żyjesz marzeniami czy raczej w to nie wierzysz?

e34

Jak mogę nie żyć marzeniami? A wyjazd na tor? Ukończenie Basi ? To wszystko są marzenia.
Chociaż ktoś niedawno mi powiedział, że marzenia trzeba zamieniać w cele, a cele realizować. Więc czas najwyższy działać.

Serdecznie dziękuję za rozmowę, może na koniec chcesz coś dodać od siebie?

To ja dziękuję, za to, że mój projekt został zauważony. To bardzo miłe. Hmm co by tu dodać od siebie. Mam nadzieję, że grono ludzi kochających swoje auta będzie się rozwijać, nie będzie podziałów ze względy na markę i przestaniecie traktować każdą kobietę jak blacharę, niektóre naprawdę chcą się czegoś nauczyć.  Dziękuję bardzo każdej osobie która śledzi mój fp, pisze do mnie, komentuje i kibicuje mi. Jesteście dla mnie bardzo ważni.

Profil Fretki: https://web.facebook.com/projekte34/?fref=ts

Zobacz również: https://bezpiecznapodroz.org/honda-vs-bmw-odwieczna-walka/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia